Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie w UK?

Antoni Kwapisz
29.08.2023

Różnorodne rozwiązania, które oferują nam ubezpieczyciele, pozwalają na zabezpieczenie zdrowia, samochodu, nieruchomości czy nawet dochodów. Jest jednak jeszcze jedna niezwykle ciekawa i popularna opcja — life insurance, czyli ubezpieczenie na życie.

To polisa, dzięki której możemy na przykład zadbać o bezpieczeństwo finansowe najbliższych na wypadek naszej śmierci. Z tego powodu chętnie sięgają po nią m.in. rodzice, którzy chcą zostawić coś po sobie swoim dzieciom. Oczywiście nie oznacza to, że jest to jedyny przypadek, kiedy polisa na życia okazuje się przydatna. W celu lepszego pokazania, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie, poniżej omówimy krótko niektóre z korzyści, jakie oferuje.

Jakie korzyści oferuje polisa na życie?

Zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego

Polisa na życie w UK często wybierana jest w momencie zaciągnięcia kredytu hipotecznego, choć warto zaznaczyć, że nie jest to krok wymagany prawnie lub przez banki. Dlaczego kredytobiorcy tak chętnie po nią sięgają? Zakup nieruchomości to w życiu większości osób zdecydowanie największy wydatek, a spłata zobowiązania zaciągniętego na ten cel jest zazwyczaj rozłożona na wiele lat. Odpowiednie dobranie kwoty ubezpieczenia pozwala na zabezpieczenie środków wystarczających na uregulowanie należności, co zaoszczędzi naszym bliskim zmartwień, kiedy nas zabraknie.

Zapewnienie stabilności finansowej swoim bliskim

Utrata bliskiej osoby zawsze jest czymś niezwykle trudnym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że trudności te dotyczą nie tylko konieczności odnalezienia się w nowej rzeczywistości, ale też kwestii bardzo przyziemnych i niemożliwych do zignorowania, jak codzienne wydatki. W takiej sytuacji stopa życiowa rodziny może ulec drastycznej zmianie praktycznie z dnia na dzień. Jeśli mamy świadomość tego, że nasza śmierć może mieć podobne skutki, na przykład dlatego, że jesteśmy jedynym lub głównym żywicielem rodziny, warto rozważyć zakup polisy na życie.

Pieniądze z ubezpieczenia dadzą naszym bliskim czas, by mogli stanąć na własnych nogach, bez martwienia się o sprawy związane z utrzymaniem. To szczególnie atrakcyjna opcja wtedy, kiedy nie mamy oszczędności, które moglibyśmy po sobie zostawić.

Pozostawienie po sobie środków na spłatę zadłużenia

Zakupy na raty, kredyt na samochód, pożyczka na remont mieszkania czy inne pilne potrzeby. Większość z nas ma pewnie przynajmniej jedno tego typu zobowiązanie. Jeśli chcemy mieć pewność, że po naszej śmierci żadne z nich nie staną się obciążeniem dla naszych dzieci, małżonka czy partnera, możemy zadbać o to, by wykupić polisę na życie na kwotę niezbędną do spłaty posiadanego zadłużenia.

Pomoc w pokryciu kosztów pogrzebu

Koszty pogrzebu mogą być dużym obciążeniem dla domowego budżetu, szczególnie w sytuacji, kiedy nasz dochód nie będzie już jego częścią. Wydatek będzie jeszcze większy, jeżeli chcemy być pochowani w Polsce. Na szczęście można z wyprzedzeniem odłożyć potrzebne na ten cel środki w ramach polisy na życie. To prosty sposób, by w tych trudnych momentach zapewnić tym, których po sobie zostawiamy, tak niezbędne im wsparcie.

To, jakie korzyści może przynieść nam wykupienie life insurance w UK zależy przede wszystkim od naszej indywidualnej sytuacji. Zdecydowanie warto jednak rozważyć tę opcję i zastanowić się, czy będzie w naszym przypadku dobrą inwestycją. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości dotyczących funkcjonowania tego ubezpieczenia po pomoc najlepiej udać się do doradcy ubezpieczeniowego, który przedstawi nam dostępne opcje i wyjaśni wszystkie interesujące nas szczegóły.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie