Czym kierować się przy wyborze hurtowni chemii gospodarczej?

Marek Szydełko
30.04.2021

Prowadząc swój biznes niezwykle istotna jest współpraca z doświadczonym hurtownikiem. Co powinno wyróżniać hurtownię chemii gospodarczej z Zachodu? Odpowiadamy!

Dlaczego zagraniczna chemia jest popularna?

Chemia zachodnioeuropejska cieszy się dużą popularnością ze względu na nowoczesne technologie wykorzystywane przez producentów. Proponowane przez nich środki chemiczne i kosmetyki nadążają za coraz nowszymi potrzebami konsumentów. Dzięki temu produkty z Europy Zachodniej mają opinię najbardziej wydajnych i skutecznych. Dodatkowo, sprzedaż takich środków w Polsce, zwłaszcza w małych miejscowościach, to dobry pomysł na biznes. Zaopatrując swój sklep w tego rodzaju towar, możemy mieć pewność, że nie zabraknie nam klientów. 

Cechy dobrej hurtowni

Sukcesem sprzedaży będzie współpraca z hurtownią, która umożliwi nam nadążanie za potrzebami naszych klientów i nowymi trendami na rynku. Sprowadzając artykuły z Europy Zachodniej, nasi klienci zyskają łatwy dostęp do swoich ulubionych produktów, do których dotarcie wcześniej było utrudnione i mamy szansę na zdobycie popularności u nowych klientów. To, co wyróżnia dobrego dostawcę to przede wszystkim:

 • Doświadczenie: hurtownik musi być dobrze zorientowany na zagranicznym rynku i wiedzieć, czy sprosta to oczekiwaniom klientów z Polski. Wówczas będzie w stanie dostarczyć nam produkty, które będą znikały z półek w naszym sklepie.
   
 • Oferta: w ofercie hurtowni powinniśmy znaleźć szeroki wachlarz różnego rodzaju produktów wysokiej jakości, dostarczając naszym klientom bogaty wybór i ciekawe nowości.
   
 • Zamówienie i dostawa: istotna jest możliwość składania zamówień online, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze i czas. Dobrze, jeśli hurtownia w koszt zamówienia wlicza dostawę.

Jakie produkty oferują hurtownie środków chemicznych?

Przykładem hurtowni, która oferuje wiele produktów chemii gospodarczej i kosmetyków jest EDG (https://b2b.europedg.pl/o-firmie/). W jej ofercie znajdziemy między innymi:

 • środki piorące (np. proszki i kapsułki do prania, płyny do płukania, odplamiacze);
 • środki czyszczące (do naczyń, do wc, do szyb, do podłóg, do usuwania konkretnych zabrudzeń);
 • środki do zmywarek (np. kapsułki, sól, nabłyszczacz);
 • kosmetyki (np. mydła i szampony, płyny do kąpieli, artykuły do higieny jamy ustnej, perfumy);
 • odświeżacze powietrza;
 • artykuły domowe (np. rękawiczki, ścierki, gąbki);
 • środki do dezynfekcji.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.