Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Remigisz Szulc
03.11.2021

Zamiar zaciągnięcia zobowiązania finansowego opiewającego na kilka tysięcy złotych powinien być poprzedzony dokładną analizą. W tym celu powinno się skorzystać z porad doświadczonego doradcy kredytowego. Tak naprawdę nie ma znaczenia rodzaj zobowiązania – pomoc niezbędna jest zarówno przy kredycie gotówkowym, hipotecznym, jak i inwestycyjnym.

Profesjonalny doradca finansowy

Współpraca z doradcą finansowym nie jest obowiązkiem, jednak warto ją podjąć ze względu na własny interes. W drodze uzyskania odpowiedniej pomocy można zaoszczędzić czas, pieniądze oraz upewnić się co do słuszności podejmowanej decyzji. Każdy profesjonalny doradca finansowy pomoże przede wszystkim w wyborze najbardziej korzystnej oferty, dodatkowo przeanalizuje wszystkie zalety i wady zaciągnięcia zobowiązania.

Bieżące śledzenie informacji finansowych pozwala również na przedstawienie plusów poszczególnych banków, zwraca się uwagę na wysokość oprocentowania, koszty manipulacyjne oraz wszystkie procedury. Wśród cech, jakie powinien mieć doradca finansowy znajduje się niezależność, czyli brak powiązania z jakąkolwiek instytucją finansową. Najlepiej wybrać specjalistę w oparciu o niezależne opinie innych klientów, warto poszukać ich w Internecie (polecamy sprawdzonego doradcę finansowego z Gliwic). Świadczenie usług na własny rachunek oznacza, że liczy się zdanie i satysfakcja każdego klienta, ponieważ jest to forma reklamy. Być może dużo do powiedzenia w tej sprawie mają znajomi, mogą oni opowiedzieć o przebiegu współpracy i przybliżyć pełną ofertę.

Co powinno wchodzić w zakres usług doradcy finansowego?

Każdy profesjonalny doradca finansowy powinien pomóc w uzyskaniu kredytu, w tym zakresie niezbędne jest podjęcie szeregu czynności. Niezbędne jest dokładne przeanalizowanie zdolności kredytowej oraz przygotowanie formalności wymaganych przez konkretny bank. Warto zgłosić się po pomoc w analizie umów przedwstępnych, zabezpieczeń, wymaganych przez placówki bankowe.

Wszystkie czynności muszą być wykonywane w sposób dokładny i rzetelny, a najważniejszy zawsze powinien być interes klienta. Dobrze zorganizowane doradztwo chroni ludzi przed niewłaściwymi decyzjami kredytowymi, może zapobiec wejścia w spiralę długów. Problem ten dotyczy wielu ludzi, zwłaszcza w obecnych, dość trudnych dla wszystkich czasach. Wybierając doradcę finansowego warto zwrócić uwagę na mobilność osoby wykonującej ten zawód, jeżeli jest w stanie wziąć pod uwagę dogodne dla klienta miejsce, jest to dowodem na profesjonalizm.

Ponadto wymagana jest szeroka wiedza na temat realnych warunków kredytowania poszczególnych ofert bankowych. Liczą się przecież wysokość wkładu własnego, okres kredytowania, wybór równych rat oraz wysokość ubezpieczenia zobowiązania. Każda osoba zastanawiająca się nad zaciągnięciem kredytu powinna skonsultować się z doradcą, który przedstawi kilka najbardziej interesujących ofert. Powinno się dobrze zorientować w doświadczeniu osoby, z którą nawiązuje się pewnego rodzaju współpracę. W końcu na szali pozostaje spokój o swoją sytuację finansową.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.