Jakie rzeczy warto kupować w lombardach?

Maciej Piwowski
01.06.2020

Lombard to nieco inna instytucja niż komis, niemniej tak samo jest możliwe tutaj kupowanie rzeczy z drugiego obiegu. To duża gratka dla łowców okazji – jest taniej niż w sklepach z nowymi oryginałami, a do tego można trafić na prawdziwe perełki. Co najbardziej opłaca się kupować w lombardach?

Biżuteria

Złoto i srebro bardzo często trafia do lombardu. Nic dziwnego – to nie jest produkt pierwszej potrzeby, więc w razie czego łatwiej się go pozbyć niż sprzętów niezbędnych do życia, a biżuteria zawsze jest w cenie i nie starzeje się jak inne sprzęty. Wręcz przeciwnie, stare, pięknie wykonane ozdoby jeszcze bardziej mogą zyskać na wartości.

Szukając oryginalnej biżuterii warto więc swoje kroki skierować właśnie do lombardu. Praktycznie zawsze w takim miejscu jest w ofercie sprzedaży jakaś biżuteria, a nierzadko są to cacka, jakich się nie znajdzie w sklepie albo będą one kosztowały tam naprawdę sporo pieniędzy. W lombardzie biżuterię ze szlachetnych metali można czasem nabyć nawet za połowę ceny, co bez wątpienia jest dużą okazją.

Dzieła sztuki 

Podobnie ma się sprawa z dziełami sztuki, choć tego typu przedmioty są dostępne tylko w niektórych lombardach, skoncentrowanych na obrocie bardziej luksusowymi towarami. Niemniej gdy trafimy do takiego lombardu, nierzadko można w nim znaleźć dzieła sztuki o wysokiej wartości, które da się kupić za cenę sporo niższą niż w galerii czy na aukcjach.

Luksusowe zegarki

Zegarki dostępne w lombardach są różnej jakości, ale wśród nich udaje się czasami wyłowić coś naprawdę wartościowego, produkcji uznanej marki, tyle że nawet o połowę taniej. Miłośnicy oryginalnych przedmiotów mogą też trafić na zegarki może nie tak kosztowne, ale za to unikalne, na przykład z okresu wojny.

Co z bezpieczeństwem?

Dobry lombard zawsze dba o jakość swoich towarów. Przedmioty wystawione na sprzedaż często są używane, ale to nie znaczy, że są bezwartościowe – każda rzecz jest dokładnie sprawdzana pod kątem sprawności i przydatności. W ofercie niektórych lombardów, jak na przykład na https://www.lombardexpres.pl, część przedmiotów ma jeszcze gwarancję wystawioną przez producenta, więc ich zakup nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Nie ma też obaw co do legalności transakcji. Przedmioty będące w sprzedaży są zawsze pełnoprawną własnością osoby, która skorzystała z usług lombardu – kupujący ma więc pewność, że nie nabywa towarów kradzionych, przez co później mógłby mieć poważne kłopoty.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.