Na czym polega ochrona mienia?

Antoni Kwapisz
10.05.2021

Niezależnie od tego, na jaką skalę jest prowadzona działalność gospodarcza, zawsze istnieje ryzyko, że firmowe mienie zostanie zniszczone albo skradzione. Stąd duże zainteresowanie profesjonalną ochroną mienia, którą zajmują się doświadczone agencje. Na jakie wsparcie może liczyć klient korzystający z takiej usługi?

Co obejmuje ochrona mienia?

Ochroną mienia objęte są nieruchomości, maszyny, pojazdy, towar, zwierzęta, różnego rodzaju sprzęt oraz elementy wyposażenia obiektu, teren wokół chronionego budynku. Bardzo często jest to usługa łączona z ochroną osób, ale to już zależy od potrzeb klienta oraz specyfiki danego obiektu. Zdaniem pracowników ochrony jest niedopuszczenie do zniszczenia oraz kradzieży mienia.

Ochrona mienia może być ciągła, z czego zwykle korzystają zakłady produkcyjne, sklepy, punkty usługowe, duże przedsiębiorstwa, galerie handlowe, obiekty użyteczności publicznej. Istnieje także możliwość wynajęcia ochrony tylko na krótki czas, na przykład do konwoju pieniędzy, ochrony dużej partii wartościowego towaru czy przy organizowaniu imprezy okolicznościowej, targów, wystawy, etc.

W zależności od zakresu ochrony, agenci odpowiedzialni za zabezpieczenie mienia mogą przy wykonywaniu swoich obowiązków korzystać z pomocy psa służbowego, broni palnej oraz środków przymusu bezpośredniego.

Monitoring systemów alarmowych

Podstawą ochrony mienia, zapewnianą przez omega-security.pl, jest monitoring. Na podstawie sygnałów płynących z kamer i pozostałych narzędzi systemu, pracownik ochrony podejmuje stosowną interwencję i jeśli to konieczne, wzywa dodatkowe wsparcie. Agenci ochrony są obecni na terenie obiektu przez cały czas, dokonując obchodów terenu oraz obserwując na bieżąco obraz z kamer, grupy interwencyjne pojawiają się dopiero po uruchomieniu alarmu.

Inteligenty system analizy obrazu

Kiedy warto korzystać z ochrony mienia?

System nowoczesnej ochrony mienia jest na tyle skuteczny, że dla większości przedsiębiorców jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ dzięki ochronie unika się znacznie poważniejszych strat finansowych. Nie ma znaczenia, czy jest to wielki zakład produkcyjny, czy mały sklep osiedlowy – system zabezpieczeń jest dobierany stosownie do potrzeb konkretnego klienta. Standardowy system obejmuje kamery monitorujące, czujki ruchu oraz alarmy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.