Program dla agentów ubezpieczeniowych – sprawdź jak usprawnić obsługę

Remigisz Szulc
25.02.2021

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z takiego narzędzia jak program dla agentów ubezpieczeniowych to czas to zmienić. Tym bardziej, że w obecnych czasach tradycyjne formy sprzedaży mogą zawodzić. Dlatego sprawdź jak możesz usprawnić procesy obsługowe swojej agencji ubezpieczeń również w warunkach pracy zdalnej.

Program dla agentów ubezpieczeniowych – niezbędna pomoc w pracy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że skuteczna sprzedaż ubezpieczeń i ich późniejsza obsługa często wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Z tego powodu warto wyróżniać się na tle konkurencji, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent jest to możliwe. Aplikacja umożliwia automatyzację wielu czynności obsługowych i jest niezbędną częścią każdej agencji ubezpieczeń, która chce zapewnić wyjątkową obsługę swoim klientom. Dodatkowo narzędzie to pozwala na automatyczne generowanie raportów sprzedażowych, nie wymaga instalacji oraz jest bezpieczne i przyjazne w użytkowaniu.

Doświadczenie pokazuje, że SuperAgent skutecznie usprawnia organizację pracy każdej agencji ubezpieczeniowej. I jak już wcześniej wspominaliśmy jest w pełni mobilny, dzięki czemu pracownicy, nawet pracując zdalnie mają dostęp do wszelkich informacji o klientach. Ułatwia im to szybką realizację zadań obsługowych, a także minimalizuje ryzyko związane z przegapieniem ważnych terminów np. tych dotyczących przygotowania wznowień.

Dlatego jeśli Twoja agencja ubezpieczeniowa nadal działa w oparciu o tradycyjne formy obsługi i sprzedaży ubezpieczeń czas to zmienić. Przecież klienci w obecnych czasach wymagają szybkiej i sprawnej komunikacji, a także oczekują wszelkich udogodnień związanych z procesem zakupu polis.

Jak skutecznie wykorzystać program dla agentów ubezpieczeniowych?

Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest duża, dlatego agencje ubezpieczeniowe muszą podążać za oczekiwaniami klientów. Tu właśnie z pomocą może przyjść program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, który łączy w sobie zarówno CRM, jak i szybki kalkulator OC/AC. Ale to nie wszystko, co potrafi ta aplikacja. Narzędzie jest bardzo pomocne przy wykonywaniu wielu prac obsługowych i sprzedażowych. Jak to wygląda w praktyce?

Codzienne zadania związane z wykonywaniem czynności agencyjnych są zwyczaj czasochłonne. A obowiązek wykonywania dokumentacji, takiej jak APK czy zgody RODO, generuje dodatkowe materiały do przechowywania. Często utrudnia to zarządzanie pracą całej agencji ubezpieczeniowej i odciąga pracowników od innych obowiązków. Dlatego wykorzystanie nowoczesnych aplikacji takich jak program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent pozwala na uproszczenie i optymalizację wszelkich procesów związanych z obsługą ubezpieczeń, nawet w warunkach pracy zdalnej.

Narzędzie to automatycznie wykona czynności związane z koniecznością wysyłki powiadomień do klientów, a także przygotuje wznowienia ubezpieczeń. Istotne jest to, że użytkownicy programu SuperAgent mogą śledzić realizację poszczególnych zadań, co jest szczególnie przydatne, gdy agencja ubezpieczeniowa działa zdalnie. Zapewnia im to większą elastyczność i wyższy komfort pracy, bez względu na to czy pracują w biurze czy w domu.

Twórcy aplikacji SuperAgent doskonale rozumieją specyfikę polskiego rynku ubezpieczeń. Dlatego stworzony przez nich program dla agentów ubezpieczeniowych pozwala szybko uzyskać precyzyjne informacje o wysokości realizowanej sprzedaży. Wszystko to dzięki łatwej funkcji, jakim jest moduł raportów. Pozwala on generować zestawienia przy podziale na zespoły sprzedaży (biura) lub poszczególnych pracowników, dzięki czemu na bieżąco można weryfikować wielkość zebranych składek ubezpieczeniowych. Wykorzystanie tej funkcjonalności jest bardzo pomocne w przypadku konieczności zdalnego zarządzania pracą całej agencji ubezpieczeniowej.

Program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent – dlaczego warto?

Branża ubezpieczeniowa to bardzo konkurencyjny rynek. Dlatego umiejętność wyróżnienia się na tle innych pośredników za pomocą takiego narzędzia, jak program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent może skutecznie wpływać na wysokość realizowanej sprzedaży ubezpieczeń. Bez wątpienia istotną zaletą aplikacji jest to, że ułatwia ona wykonywanie czynności agencyjnych wszystkim pracownikom agencji ubezpieczeniowej, ponieważ daje im pełny i szybki dostęp do danych dotyczących klientów i zawartych przez nich ubezpieczeń, nawet podczas pracy zdalnej.

Co ważne szybki kalkulator komunikacyjny, automatyczne przygotowanie wznowień czy wysyłka przypomnień oraz śledzenie bieżącej sprzedaży ubezpieczeń pozwala zwiększyć możliwości poszukiwania nowych kontaktów bez uszczerbku w relacjach z obecnymi klientami.

I warto pamiętać o tym, że w obecnych czasach obsługa klienta to o wiele więcej niż tylko tradycyjne formy sprzedaży. Bowiem osoby, które poszukują ubezpieczeń nie tylko oczekują szybkich i dopasowanych do ich potrzeb ofert, ale też chcą mieć pewność, że agent ubezpieczeniowy zapewnia im najwyższy poziom obsługi, nawet w przypadku zdalnego kontaktu.

Chcesz samodzielnie sprawdzić jak działa program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent? Zadzwoń pod numer telefonu 570 362 020 lub napisz na adres kontakt@super-agent.pl i przetestuj aplikację bezpłatnie w swojej agencji ubezpieczeń.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.