5 Porad jak bezpiecznie wziąć pożyczkę

Maciej Piwowski
30.06.2017

Jak mawia stare polskie przysłowie, „nie wszystko złoto co się świeci” dlatego jeśli właśnie zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki chwilówki, przeczytaj jak można zrobić to bezpiecznie, by nie wyjść na transakcji, jak Zabłocki na mydle.

Po pierwsze: Czym jest pożyczka przez Internet

Pożyczka przez internet to bardzo wygodny i bardzo szybki sposób otrzymania określonej kwoty pieniędzy bez podawania celu, na który chcemy je przeznaczyć. Wniosek składamy przez Internet, określając przy tym kwotę i wysokość raty. Zazwyczaj przy ubieganiu się o pożyczkę potrzebny jest tylko aktualny dowód osobisty. Na spłatę pożyczki mamy zazwyczaj 30 dni i kwotę, którą pożyczyliśmy musimy oddać w całości, w umówionym terminie.

Po drugie: Kto czyta i pyta nie błądzi

Prze zawarciem umowy z danym parabankiem, warto zapoznać się dokładnie z ofertą, opiniami i zasadami spłaty pożyczki. W przypadku wątpliwości można skorzystać z porady konsultanta lub zapytać o poradę pośrednika, który zna najlepsze oferty. W ten sposób będziemy mieć pewność, że oferta jest nie tylko korzystna, ale także poradzimy sobie ze pożyczki.

Po trzecie: Uważaj na oszustów

W sieci bardzo łatwo trafić na nieuczciwe oferty. Czasami też pod szyldem parabanku, kryją się oszuści, którzy wyłudzają od nas ogromne sumy pieniędzy. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy sprawdzić, czy parabank jest zarejestrowany w KNF (Komisja Nadzoru Finansowego).

Po czwarte: Wnioskuj o małe kwoty

Warto wiedzieć, że parabanki nie są regulowane prawem bankowym i mogą przyjmować niegwarantowane depozyty. Zatem w przypadku parabanku istnieje większe ryzyko upadku, a pieniędzy możemy już więcej nie odzyskać. Dlatego warto wnioskować o małe kwoty, z krótkim terminem spłaty.

Po piąte: Spłacaj w terminie

Każda pożyczka na raty warunkowana jest zapisami umowie. Najważniejszy jest termin spłaty takiej pożyczki. Musimy pamiętać, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie, zostaną naliczone wysokie odsetki. Płacimy również za każde przedłużenie terminu spłaty.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.