Jak wziąć raty przez Internet?

Antoni Kwapisz
19.03.2019

Raty przez Internet to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które z jakichś powodów nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić na zakup gotówkowy. Jeśli np. pilnie potrzebujesz pralki, a do najbliższego marketu z RTV i AGD masz kawał drogi, całą procedurę zakupu ratalnego możesz załatwić właśnie online, nie ruszając się ze swojej kanapy. Jak wziąć raty przez Internet? Jest to banalnie proste, a szczegóły znajdziesz w naszym poradniku.

Najpierw znajdź produkt dostępny w zakupie ratalnym

Nie powinno być z tym żadnego problemu. Obecnie wszystkie duże sklepy internetowe, włączając w to Allegro, oferują możliwość zakupu na raty przez Internet. Wystarczy więc, że znajdziesz interesujący Cię produkt i sprawdzisz warunki rozłożenia płatności.

Rada

Zdecydowanie polecamy zakup na raty 0%, czyli bez żadnych dodatkowych kosztów. Zanim potwierdzisz zakup koniecznie sprawdź jednak, czy aby na pewno nie poniesiesz dodatkowych wydatków związanych z np. prowizją za udzielenie kredytu.

Złóż wniosek o raty przez Internet

Po wybraniu opcji zakupu ratalnego w koszyku, zostaniesz przeniesiony do formularza internetowego. Musisz wypełnić wszystkie wymagane pola. Co istotne, pozycje dotyczące Twoich dochodów i wydatków są deklaratywne – bardzo upraszcza to procedurę i skraca czas oczekiwania na decyzję banku (nie musisz np. dołączać zaświadczenia z pracy).

Po wypełnieniu całego formularza potwierdź wysłanie wniosku kredytowego do banku. Odpowiedź powinieneś otrzymać w ciągu 15-20 minut, nawet w dzień wolny. Potwierdzenie trafi na Twoją skrzynkę mailową.

Przeczytaj umowę

Jeśli bank udzieli Ci kredytu, to nie ulegaj emocjom. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie zapoznać się z umową i warunkami spłaty. Jeszcze raz sprawdź, czy na pewno nie zostaną Ci doliczone żadne opłaty oraz – to szczególnie ważne – czy bank nie wymaga zabezpieczenia kredytu w postaci ubezpieczenia np. od utraty pracy.

Wszystko się zgadza? W takim razie możesz już potwierdzić chęć zawarcia umowy kredytowej. W tym celu konieczne będzie dokonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Służy to potwierdzeniu Twojej tożsamości (kwota ta zostanie Ci później zwrócona).

Jeśli cały proces przebiegł bez przeszkód, ponownie otrzymasz na maila umowę kredytową wraz z harmonogramem spłaty rat. Z kolei sklep internetowy potwierdzi zakup i prześle Ci informację o planowanej dacie dostawy zamówionego produktu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.