Jakie rzeczy do domu można kupić na raty?

Maciej Piwowski
17.05.2024

Zakup ratalny kojarzy się nam raczej z droższymi dobrami, jak samochód, motocykl czy nieruchomość. Tymczasem obecnie nie ma większego problemu z rozłożeniem na raty zakupów mniej i bardziej przydatnych rzeczy do domu. Przykłady? Znajdziesz je w naszym poradniku.

Sprzęt AGD

Na raty bez najmniejszego problemu kupimy sprzęt gospodarstwa domowego, by wymienić tylko lodówkę, pralkę, suszarkę, zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną i wiele innych. Zakupy ratalne oferują zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe.

Elektronika

Jeśli marzy Ci się nowy telewizor, system nagłośnienia, konsola do gier, komputer czy np. system monitoringu, to nie będzie problemu z rozłożeniem takiego zakupu na raty – w tym 0%.

Meble

Nie wszyscy wiedzą, że sklepy meblowe także oferują możliwość dokonania zakupu na raty. Dotyczy to i mebli wypoczynkowych, i kompletów jadalnianych, mebli do sypialni i pokoju dziecka czy zabudów kuchennych.

Sprzęt do ogrodu

Utrzymanie ogrodu w należytym stanie wymaga posiadania wielu urządzeń, które są stosunkowo drogie, a ich zakup można rozłożyć na raty. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim kosiarkę, różnego rodzaju narzędzia, robota koszącego czy meble wypoczynkowe na taras.

Urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze

Obecnie nikogo nie dziwi już, że wiele osób rozkłada na raty zakup takich urządzeń jak kocioł grzewczy, bojler, zasobnik ciepłej wody użytkowej, klimatyzacja czy system sterowania temperaturą w domu w ramach instalacji Smart Home.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie