Kredyt 50/50 na samochód

Jerzy Biernacki
30.11.2018

Kupno auta w dwóch ratach to kusząca propozycja dla wielu. Taką właśnie możliwość daje kredyt 50/50. Przed podjęciem decyzji o wyborze tej formy kredytowania, warto jednak przeanalizować dostępne oferty i wybrać tę, która nie obciąży nas dodatkowymi kosztami.

Główna różnica między kredytem 50/50, a tradycyjną formą tego finansowania jest liczba rat. Jak sama nazwa sugeruje, kredyt 50/50 opiera się na dwóch ratach – pierwsza z nich odbywa się na początku, natomiast druga pod koniec okresu kredytowania. Należy pamiętać, że tak samo jak w przypadku tradycyjnego kredytu, również w przypadku 50/50 konieczne jest poniesienie pewnych opłat – najczęściej jest to prowizja za udzielenie finansowania oraz oprocentowanie, rzadziej oprocentowanie. Kusząca jest także sama procedura. Jej uproszczone warunki zakładają, że do uzyskania kredytu wystarczą dwa dokumenty – dowód osobisty oraz dokument poświadczający dochody z ostatnich trzech miesięcy.

Najatrakcyjniejsze z punktu widzenia klienta okazują się oferty proponowane przez firmy motoryzacyjne. Kredyt 50/50 jest oferowany chociażby przez koncern Renault współpracujący z RCI Banque - http://www.renaultfinansowanie.pl/promocje/kredyt-50/50. Warty zaznaczenie jest fakt, że finasowanie to jest przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W praktyce, decydując się na pojazd, którego wartość rynkowa wynosi 70 692 zł, wpłata własna wyniesie 35 320 zł. Druga rata, uiszczana na koniec okresu kredytowania, będzie nieco większa ze względu na wcześniej wspomniane opłaty dodatkowe. Jej wartość osiągnie 37 085,48 zł przy założeniu, że RRSO będzie na poziomie 5,01%, oprocentowanie w skali roku 0%, a wartość opłaty przygotowawczej wyniesie 1765,98 zł. 

Tak w skrócie wygląda kredyt 50/50 oferowany przez Renault Finansowanie. Przejrzyste zasady i prosty proces uzyskania wsparcia stawiają go w czołówce najpopularniejszych form finansowania.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.