Kredyt firmowy z doradcą: dlaczego warto?

Maciej Piwowski
08.04.2019

Zaciągnięcie kredytu firmowego jest jednym z najpopularniejszych sposobów zdobycia zewnętrznego finansowania na rozwój biznesu. Badania pokazują, że około połowa polskich firm kredytuje swoje inwestycje. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym, czy warto skorzystać z oferty banku i doszedłeś do wniosku, że kredyt firmowy będzie najlepszą opcją dla Ciebie, powinieneś zaciągnąć go z pomocą niezależnego doradcy. Dlaczego? Mamy kilka argumentów na potwierdzenie tej tezy.

Szybsza procedura

Doradca kredytowy, po zapoznaniu się z potrzebami klienta i specyfiką jego biznesu, od razu będzie wiedzieć, do których banków warto wysłać wniosek kredytowy. Nie wszystkie banki są bowiem zainteresowane udzielaniem kredytów przedsiębiorcom, zwłaszcza tym, którzy generują wysokie koszty i osiągają stosunkowo niewielki dochód.

Poza tym doradca na pewno prawidłowo wypełni wniosek, co eliminuje ryzyko odrzucenia pisma z przyczyn formalnych. Przedsiębiorca, który nigdy wcześniej nie zaciągał kredytu firmowego, może popełnić tutaj proste błędy, a to w efekcie wydłuży całą procedurę.

Lepsze dopasowanie produktu

Kredyt firmowy to bardzo ogólne stwierdzenie. Znając potrzeby przedsiębiorstwa doświadczony doradca kredytowy o wiele lepiej wskaże konkretne produkty, którymi jego klient powinien się zainteresować. W jednej sytuacji rozsądniejszym wyborem może być np. kredyt inwestycyjny, w drugiej kredyt obrotowy, a w trzeciej gotówkowy. Specjalista weźmie pod uwagę nie tylko specyfikę biznesu, ale także realne możliwości przedsiębiorcy w zakresie późniejszej obsługi kredytu.

Minimum formalności

Samodzielne ubieganie się o kredyt firmowy może być bardzo czasochłonne, a do tego frustrujące. Żaden przedsiębiorca nie ma przecież czasu, aby non stop biegać po bankach i umawiać się na osobne spotkania z różnymi doradcami.

Korzystając z pomocy niezależnego doradcy można ograniczyć formalności kredytowe do niezbędnego minimum i wszystko załatwić z jedną osobą, w jednym miejscu, podczas kilku spotkań. To spora wygoda, a przede wszystkim ogromna oszczędność czasu.

Na koniec podkreślmy, że usługa niezależnego doradcy kredytowego powinna być bezpłatna. Taki doradca otrzymuje bowiem prowizję od banku, w którym przedsiębiorca ostatecznie zaciągnie kredyt. Tym bardziej warto skorzystać z tej formy pomocy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.