Kredyt na samochód – co warto wiedzieć?

Mariusz Siwko
06.11.2020

Decydując się na kredyt samochodowy, chcąc czy nie chcąc, musimy niestety zmierzyć się z biurokracją i „papierologią”. Na szczęście podmioty udzielające wsparcia finansowego na zakup samochodu robią wszystko, aby proces ten jak najbardziej uprościć. Mimo to pewne formalności jednak muszą zostać zachowane.

Niezbędne dokumenty i zabezpieczenia

Obecnie skorzystanie z kredytu na auto nowe lub używane wiąże się zazwyczaj z koniecznością przedstawienia dowodu tożsamości (może być to dowód osobisty lub paszport), prawa jazdy oraz dokumentu z pracy, który potwierdzi źródło i wysokość średnich dochodów z ostatniego kwartału.

Wiele podmiotów udzielających kredytów samochodowych decyduje się na jak najmniejsze zabezpieczenia (m.in. cesję praw z polisy ubezpieczeniowej autocasco lub na życie czy brak przewłaszczenia połówkowego). Przykładem jest Renault Finansowanie, które oferuje bardzo atrakcyjne propozycje wsparcia na modele z bogatej floty francuskiego koncernu.

Atrakcyjny kredyt na auto od autoryzowanego dealera

Aktualnie klient indywidulny może skorzystać z dwóch typów kredytów standardowych – na samochody fabrycznie nowe oraz pojazdy z drugiej ręki. Propozycja kredytowa Renault Finansowanie charakteryzuje się:

  • długim i elastycznym okresem kredytowania (nawet do 8 lat),
  • stała stopą procentową,
  • nieobligatoryjnym wkładem własnym,
  • posiadaniem minimalnej kwoty kredytu na poziomie 30% od wartości wybranego modelu,
  • równymi, miesięcznymi ratami zawierającymi odsetki,
  • przyjazną i szybką procedurą uzyskania wsparcia gotówkowego.

Jesteś zainteresowany kredytem na auto (nowe bądź używane)? Odwiedź oficjalną stronę Renault Finansowanie, sprawdź praktyczne informacje dotyczące procesu kredytowania i niezbędnych dokumentów potrzebnych do jego uruchomienia (https://www.renaultfinansowanie.pl/praktyczne-informacje/dokumenty-zwiazane-z-obsluga-kredytu), a następnie skontaktuj się z obsługą klienta lub odwiedź najbliższy salon autoryzowanego dealera. Potem już wszystko powinno pójść z górki!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie