Leasing dla firm – pomocny w rozwinięciu skrzydeł

Marek Szydełko
01.06.2019

Założenie działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi wydatkami. Trzeba zainwestować między innymi w sprzęt biurowy, identyfikację wizualną przedsiębiorstwa, a także wynająć lokal. W wielu przypadkach konieczne jest również posiadanie własnego pojazdu. Wygodnym rozwiązaniem może być w takiej sytuacji leasing samochodu osobowego.

Zasady leasingu

Leasing samochodu osobowego polega na zawarciu umowy pomiędzy instytucją finansową udzielającą leasingu a leasingobiorcą. Leasingobiorca, po podpisaniu umowy jest zobowiązany do wniesienia opłaty na rzecz kapitału początkowego. Po zakończeniu jej trwania, najczęściej jest to okres od dwóch do pięciu lat, może wykupić auto w niskiej cenie lub z niego zrezygnować. W takiej sytuacji pojazd pozostaje w rękach leasingodawcy.

Nowe auto na wyciągnięcie ręki

Zawarcie umowy leasingowej jest bardzo proste. Leasingobiorca musi jedynie dostarczyć dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej. Co warte podkreślenia, o leasing firma może starać się już w dniu jej rejestracji. Cały proces jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku tradycyjnej formy kredytu.

Wybierz najkorzystniejszy rodzaj leasingu dla twojej firmy

Decydując się na leasing samochodów osobowych, trzeba wybrać najkorzystniejszą z dostępnych rodzajów tej formy finansowania. Firmy mają do wyboru:

  • leasing finansowy samochodu osobowego
  • leasing operacyjny samochodu osobowego
  • leasing zwrotny samochodu osobowego

W przypadku leasingu finansowego właścicielem pojazdu jest leasingodawca, ale koszty amortyzacji ponosi leasingobiorca. Podatek VAT leasingobiorca wnosi jednorazowo na początku umowy. W przypadku leasingu operacyjnego właścicielem pojazdu jest leasingodawca i to on ponosi koszty amortyzacji. Natomiast podatek VAT leasingobiorca opłaca przez cały okres trwania umowy. Leasing zwrotny polega zaś na tym, że leasingobiorca odsprzedaje swój majątek leasingodawcy, a następnie korzysta z niego na podstawie umowy leasingu.

Skorzystaj z fachowego doradztwa CLS

Atrakcyjną propozycję leasingową adresowaną do firm oferuje centrum CLS - https://cls.pl/kalkulator/. To doświadczone centrum finansów, które realizuje cały proces inwestycji. Począwszy od wyboru metody finansowania, kończąc na takich działaniach, jak dokonanie ubezpieczenia środka trwałego, czy też w przypadku auta, jego rejestrację w urzędzie. CLS dzięki współpracy z największymi bankami, może negocjować najlepsze warunki finansowe dla leasingu konsumenckiego. Z ofertą centrum można zapoznać się na stronie internetowej cls.pl.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.