Leasing - warto się pośpieszyć!

Krzysztof Jagielski
30.11.2018

Koniec 2018 roku to idealny moment, aby zdecydować się na leasing. Czemu? Wraz z początkiem nowego roku przewidziano wprowadzenie nowych przepisów, które w dość znacznym stopniu dotkną przedsiębiorców. Zatem jeśli ktoś jeszcze nie wie, czy wziąć auto na leasing, to może być pewny, że lepszej chwili na podjęcie decyzji nie będzie.

Najważniejszą zmianą wchodzącą w życiu 1 stycznia 2019 roku jest ta dotycząca zliczania kosztów uzyskania przychodu. Wraz z 2019 rokiem wszyscy przedsiębiorcy będę mogli zliczać w koszty jedynie 75% wszystkich wydatków eksploatacyjnych – na paliwo, olej czy serwis. Skutkiem będzie wzrost podstawy do opodatkowania.

Największą grupą, która decyduje się na leasing są przedsiębiorcy. Wynika to z prostego powodu. Pojazd jest nim potrzebny w celach reprezentacyjnych, dostawczych i handlowych. Leasing traktowany jest nie jako zakup, a jedynie forma użytkowania z ewentualną możliwości wykupienia. Często spotyka się, że oferty leasingowe oferują sami dealerzy aut. Tak jest w przypadku marki Nissan - https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/leasing.

Po pierwsze charakterystyczną cechą oferty leasingowej RCI Nissan jest prostota. Procedura jej uzyskania odbywa się u autoryzowanego dealera, nie zajmuje dłużej niż godzinę, a wszelkie opłaty rejestracyjne ponosi leasingodawca.

Po drugie leasing jest bardzo elastyczną formą finansowania. To od klienta zależy na jakie zasady przystaje. Może on wybrać wysokość opłaty wstępnej (można zdecydować się także na jej brak) oraz okres leasingowania. Najkrócej może on trwać 24 miesiące, a najdłużej nawet 60.

Po trzecie leasing obejmuje wszystkie dostępne modele marki japońskiego koncern, a sezonowo dostępne są także atrakcyjne promocje.

Decydując się na leasing, warto ponadto sprawdzić umowy pod kątem dodatkowych opłat - najczęściej zdarza się, że wymagane jest ubezpieczenie. Zazwyczaj opłaty te nie są jednak duże. Grudzień to ostatni miesiąc na zawarcie umowy leasingu zgodnie ze starymi zasadami. Warto się pośpieszyć!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.