Pożyczka online na remont domu

Antoni Kwapisz
26.06.2017

Przed remontem domu warto zaplanować dostępny budżet. Można go zwiększyć, biorąc pożyczkę online. Prace remontowe mogą obejmować malowanie ścian, wymianę instalacji lub urządzeń sanitarnych i mebli.

Budżet na remont domu

Przed rozpoczęciem remontu domu dobrze określić dostępny budżet. Warto w nim uwzględnić nie tylko zaplanowane, ale i te nieprzewidziane wydatki. Mogą to być dodatkowe litry farby, płytki lub przedłużające się zakładanie instalacji. Na koszt remontu wpływa nie tylko jakość wybranych materiałów, ale też pieniądze dla ekipy remontowej. Można go oczywiście wykonać samemu – chociaż częściowo - co pozwoli ograniczyć koszty. Pożyczka online to dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba będzie obcinać wydatków. W instytucjach parabankowych można pożyczyć od 200 zł do nawet 5000 zł. Czas na spłatę to nawet 65 dni.

Jakiego remontu potrzebujesz?

W ramach niewielkiego remontu wchodzi malowanie ścian i sufitów, odnawianie niektórych instalacji i elementów konstrukcyjnych. Odnawia się też elewację, czyści i impregnuje zewnętrzną okładzinę kliknierową. W łazience i kuchni są wymieniane umywalka, zlewozmywak oraz baterie. Średni remont dodatkowo obejmuje zmianę zużytych urządzeń instalacyjnych. W jego skład wchodzi też wymiana drzwi wewnątrz domu, posadzek i systemu izolacyjnego. Dodatkowo kupuje się też nowe oprawy oświetleniowe, wannę, brodzik oraz grzejniki. Można też kupić nowe grzejniki i zawory do nich, a także wyczyścić i pomalować rury gazowe. Remont generalny to największy wydatek, do którego przydadzą się dodatkowe środki pieniężne, np. w postaci pożyczki przez internet. Można ją dostać – w zależności od instytucji – m.in. na podstawie oświadczenia o aktualnym zatrudnieniu. Generalny remont to przebudowa elementów wykończeniowych i instalacji. Dzięki temu zwiększa się standard użytkowy domu. Kładzione są nowe izolacje na ścianach fundamentalnych oraz pod podłogą. Wyrównuje się posadzki, wymienia okna i drzwi. Zmieniane jest też pokrycie dachowe, rynny i rury. Wymienia się też instalację sanitarną i elektryczną.

Odnawianie mebli

W zależności od tego, jak szeroki jest zakres remontu, pieniądze można przeznaczyć na zakup nowych mebli lub ich samodzielne odnowienie. Dodatkowe środki finansowe w postaci chwilówki mogą być przydatne. Obecnie modne jest własnoręczne nadawanie nowego charakteru starym meblom. Można to zrobić za pomocą pomalowania farbą, np. białą i wytarcie na niej wzorów papierem ściernym. Równie ciekawe będzie dokupienie nowych uchwytów do szafek. Na ścianie można powiesić ciekawą fototapetę.

Zakupy sprzętu przez internet – sposób na oszczędności

Aby ograniczyć wydatki na remont, najlepiej poszukać wyprzedaży sprzętu RTV i AGD. Oferta sklepów internetowych jest bardzo korzystna w porównaniu do stacjonarnych. W przypadku droższego sprzętu, można zwiększyć swój budżet, np. korzystając z pożyczki online.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.