Pożyczka prywatna - minimalizacja formalności

Remigisz Szulc
27.02.2018

Każdy człowiek chciałby móc wieść życie pozbawione naglących zobowiązań - zwłaszcza finansowych. Często jednak okazuje się to niemożliwe, o czym świadczy duża ilość zaciąganych współcześnie kredytów.

Otrzymanie kredytu za pośrednictwem instytucji finansowych jest pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi do głowy potencjalnemu pożyczkobiorcy. W rzeczywistości jest to jednak rozwiązanie najbardziej skomplikowane i wymagające dopełnienia szeregu formalności, z czym wiele osób – zwłaszcza młodych dorosłych, a także osób po 65. roku życia – ma ogromny problem. Rozwiązanie to jest jednak jednym z najbardziej bezpiecznych, dlatego też wiele osób posiadających zdolność kredytową mimo wszystko decyduje się z niego skorzystać.

Trudności ze spełnieniem warunków stawianych przez instytucje finansowe nie oznaczają jeszcze, że dana osoba nie może wziąć pożyczki. Miejscem, gdzie powinna się udać jest giełda pożyczek prywatnych. W Internecie istnieje wiele stron, na których pożyczkodawcy wystawiają swoje ogłoszenia, dotyczące gotowości niemal natychmiastowego pożyczenia danej sumy pieniędzy na określony procent. Tutaj liczba formalności jest bardzo ograniczona – pomiędzy pożyczkodawcą i biorcą zawiązuje się podstawowa umowa cywilno-prawna, a pożyczone pieniądze mogą być na koncie w ciągu kilku godzin.

Pożyczki prywatne znajdują coraz więcej zwolenników, ze względu na szybkość transakcji, brak konieczności dopełniania złożonych warunków i możliwość pożyczania bardzo różnych kwot – od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto w przypadku tego typu transakcji kontakt z pożyczkodawcą jest bardziej personalny, co umożliwia lepsze uzgodnienie warunków umowy, aby była ona możliwie najbardziej korzystna dla obydwu stron.

Pod hasłem pożyczka prywatna kryje się zatem nic innego, jak swego rodzaju kredyt zaciągnięty u osoby prywatnej. Osobą tą może być zatem zarówno ogłoszeniodawca znaleziony na portalu internetowym, jak i znajomy czy członek rodziny. Pożyczanie pieniędzy od bliskich osób dla niektórych jest rzeczą niewyobrażalną, lecz w rzeczywistości stanowi rozwiązanie najbardziej komfortowe spośród opisanych – zarówno dla osoby zaciągającej kredyt, jak i udzielającej, która w razie konieczności może w łatwy sposób upomnieć się o zwrot pożyczonej kwoty.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.