Pożyczki gwarantowane - czy istnieją?

Remigisz Szulc
01.06.2017

Nowością obowiązującą na rynku od 2011 roku są pożyczki gwarantowane. Pożyczkodawca ma dzięki nim 100% pewności, że odzyska wpłacony kapitał. Jednym ryzykiem jest tu trafienie na nierzetelnego pożyczkobiorcę. W takiej sytuacji można nie odzyskać ustalonych odsetek. Pozostała kwota zostanie natomiast zwrócona.

Jedną z firm, która zaoferowała tego typu pożyczki był Kokos.pl, działający w sektorze finansowym wyszedł w ten sposób naprzeciw swoim klientom. Postanowił zwiększyć bezpieczeństwo w sektorze finansowym, polegające na udzielaniu szybkich pożyczek bez większych formalności. W ten sposób pożyczkodawca może zabezpieczyć swojej interesy przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami, którzy zwlekali ze spłatą zadłużenia w nieskończoność.

Pożyczka gwarantowana miała również na celu zwiększyć zaufanie wobec instytucji pozabankowych, które udzielają szybkich pożyczek chwilówek. Głównym aspektem działania takiej pożyczki jest to, że osoba pożyczająca i pożyczający będą wystawiali sobie nawzajem określony gwarant.

Sposób działania pożyczki gwarantowanej

Umowa pożyczkowa będzie trójstronna. Będzie zawierana miedzy pożyczkodawcą, pożyczkobiorcą i gwarantem. Zasada jest prosta - jeśli osoba biorąca pożyczkę jej nie spłaci, pożyczkodawca otrzymuje pieniądze od gwaranta. Pieniądze te muszą zostać wpłacone na specjalne konto, które każda instytucja finansowa posiada. W przypadku Kokos.pl jest to Blue Media.

Mechanizm, który prowadził serwis jest bardzo korzystny. Użytkownikom serwisu opłaca się być zarówno pożyczkodawcą, jak i gwarantem. Pieniądze będą oprocentowane, a wysokość odsetek ustali pożyczkobiorca i o tyle będzie podwyższone oprocentowanie jego pożyczki.

Na pewno pożyczka gwarantowana jest bardzo ciekawa. Może przyczynić się do zwiększenia popularności instytucji pozabankowych, których obecnie powstaje coraz więcej. Z całą pewnością przyczyniła się do wzrostu popularności serwisu Kokos.pl, w którym tego typu pożyczki obowiązują już od kilku lat.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.