Pożyczki od 18 lat - co warto o nich wiedzieć?

Krzysztof Jagielski
20.04.2020

Z kłopotów finansowych mogą uratować nas pożyczki, które są dostępne także przez Internet. Czym cechuje się pożyczka na dowód osobisty? Kiedy warto rozważyć takie rozwiązanie?

Coraz więcej firm pożyczkowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują szybkie pożyczki online. W tym celu wystarczy posiadać dowód osobisty, a także własny rachunek bankowy, co znacznie ogranicza możliwość nadużyć i oszustw. Pełnoletni klient jest weryfikowany zazwyczaj właśnie za pomocą tych dwóch aspektów.

Pożyczka na dowód osobisty

W przypadku zaciągania szybkiej pożyczki, parabanki korzystają z obniżania formalności do minimum. Nie trzeba zatem posiadać zaświadczenia o dochodach, co wpływa na sprawny proces uzyskania dodatkowej gotówki. To bardzo dobre rozwiązanie dla studentów, a także dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Co ciekawe, coraz więcej firm pożyczkowych udziela pożyczki nawet osobom bezrobotnym. Proces uzyskania pożyczki jest niezwykle łatwy i zazwyczaj obejmuje wypełnienie formularza, a także określenie kwoty i okresu spłaty. Po tych krokach dochodzi do weryfikacji tożsamości, złożenia wniosku online i oczekiwania na sprawdzenie zgłoszenia. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu czasu, z pewnością docenimy te ułatwione procedury.

Weryfikacja pożyczkobiorcy

Pożyczka na dowód przez Internet jest o tyle ciekawą opcją, że można z niej skorzystać bez wychodzenia z domu. Jedynymi wymogami są aspekty dotyczące wybrania parametrów dotyczących usługi, wypełnienia formularza informacyjnego z potrzebnymi danymi (dane osobowe, adres zamieszkania, dane do kontaktu, czasami cele pożyczki, stan cywilny i wykształcenie) i oczekiwanie na decyzję. Firma pożyczkowa weryfikuje formularz i najczęściej prosi klienta o przelanie 1 grosza, co ma na celu zweryfikować poprawność zamieszczonego rachunku bankowego. Niektóre firmy korzystają także z nowoczesnych aplikacji, które mają za zadanie dokonać weryfikacji rachunku bankowego pożyczkobiorcy. Dzięki temu konsumenta można sprawdzić poprzez transakcji, jakie były dokonywane na jego koncie.

Szybki zastrzyk gotówki

Pożyczka online to często jedyne wyjście dla osób, które szybko i sprawnie chcą uzyskać zastrzyk dodatkowej gotówki. Pamiętajmy o tym, że raty trzeba będzie spłacać terminowo i wraz z odsetkami, aby nie wpaść w kolejną spiralę zadłużenia. Firmy pożyczkowe prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych ofert, które mają na celu zachęcić klienta do skorzystania z usługi, korzystając z atrakcyjnych usprawnień.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.