Pożyczki pozabankowe alternatywą dla tradycyjnych banków?

Mateusz Nowak
08.08.2017

Prężnie rozwijająca się technologia oraz zasięg, jaki daje nam w dzisiejszych czasach internet, powoduje, że możemy korzystać z rozwiązań, które dotychczas nie byłyby możliwe. Do tej pory, aby otrzymać pieniądze na swój rachunek, musielibyśmy się udawać do placówki bankowej i przechodzić dokładną weryfikację, która czasem trwała nawet wiele tygodni. Ostatecznie mogłoby się okazać, że pożyczki — mimo potrzeby — i tak nie otrzymamy. I co wtedy nam pozostawało? Chyba jedynie rzewnie zapłakać. Dziś dysponujemy możliwościami, o jakich naszym dziadkom się nie nawet nie śniło. Zwłaszcza jeśli o chodzi o finanse.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe są formą pożyczania osobą zainteresowanym wsparciem finansowym, jednak pomijając instytucję bankową. Do tej pory kojarzone były one z nieuczciwymi praktykami, wysokim oprocentowaniem i bardzo rygorystycznymi terminami spłaty. Jednak w efekcie rozwoju tej gałęzi gospodarki oraz podniesienia konkurencyjności, oferty firm pożyczkowych stają się coraz bardziej przyjazne konsumentowi.

Oferty pożyczek od firm pozabankowych

Pożyczkodawcy gwarantują niższe — niż bankowe — oprocentowanie, a także politykę ukierunkowaną na klienta. Oznacza to zarówno spojrzenie na niego przychylniejszym okiem, jeśli chodzi o przyznanie kredytu, czy pożyczki, jak i pomoc w sytuacji, gdy spłata zadłużenia jest w danej chwili utrudniona.

Niewątpliwą zaletą, która przyciąga wielu klientów do skorzystania z produktu finansowego jakim są pożyczki pozabankowe jest oferta firm oraz ich dostępność. Aby otrzymać kredyt w banku, w większości przypadków musimy się do niego udać (i to najczęściej parokrotnie), a do tego skompletować cały pokaźny plik dokumentów. Dodatkowo dochodzi również czas oczekiwania na decyzję banku, a to może spowodować dla pożyczkobiorców wiele potencjalnych trudności. Gdy pojawia nam się nagła potrzeba wygenerowania gotówki, bank nam w tym niestety nie pomoże.

Z firmami pożyczkowymi jest jednak inaczej. Po pierwsze, aby otrzymać kredyt nie musimy dostarczać do banku ogromnej ilości dokumentów. A po drugie w 99% przypadków nawet nie musimy ruszać się z domu. Wszystkie formalności możemy załatwić drogą internetową, a do podpisania umowy wystarczy jedynie skan dowodu osobistego lub numer pesel.

Pożyczki pozabankowe bez rejestrów BIK i KRD?

Nawet jeśli regularnie spłacasz swoje zadłużenia w bankach, to przy chęci wzięcia kolejnej pożyczki mogą Ci one odmówić ze względu na Twój BIK. Taka sytuacja nie powinna Cię jednak spotkać w przypadku pożyczkodawcy pozabankowego. Weryfikacja Twojej zdolności kredytowej jest tutaj zdecydowanie łagodniejsza, a większość firm nie weryfikuje nawet BIKu i KRD.

O tym, że łatwo jest wpaść w spiralę długu, wie każdy, kto analizował politykę firm pożyczkowych, czy też studiował sytuacje innych ludzi, którzy zaczynali od kredytów na niewielkie kwoty, a kończyli z kilkudziesięciotysięcznym długiem. Większość firm nie interesuje wtedy ich sytuacja finansowa, a chcą jedynie otrzymać pożyczone przez nich pieniądze. Dochodzi do zastraszania, gnębienia i nagabywania. Te przykre sytuacje byłyby jednak do uniknięcia, gdybyśmy mieli do czynienia z większą społeczną empatią, a także bardziej nastawioną na współpracę politykę firm pożyczkowych. Jak się okazuje. Sytuacja, w której wpadamy w ciąg nieustannych pożyczek, nie jest zawsze regułą, a na rynku znajduje się obecnie firmy pożyczkowe, które są bardziej skłonne do pomocy swoim klientom.

Gdzie szukać pożyczki pozabankowej - najlepsze oferty

Dobrym przykładem jest serwis Concash, który łączy w sobie wszystkie pozytywne cechy innych firm pożyczkowych, a na dodatek stawia na dobry kontakt i współpracę ze swoim klientem. Oferuje pomoc osobom zadłużonym, nie sprawdza BIK i KRD. Charakteryzuje się dużą przyznawalnością, a w przypadku problemów ze spłatą jest otwarta na negocjacje przy spłacie zadłużenia. Wydaje się idealna, prawda? O jej pozytywach chętnie świadczą jej klienci. Warto jednak pamiętać, że zawsze nawet najlepsza oferta pożyczkowa powinna być przez nas skrupulatnie rozważona. Dzięki czemu łatwiej będzie nam uniknąć trudnych sytuacji, a pieniądze pożyczone wykorzystamy w odpowiedni sposób.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie