Dlaczego NIE WARTO sprzedawać swoich kryptowalut?

Mateusz Nowak
12.05.2022

Zdecydowana większość „nowych” inwestorów na rynku krypto weszła na niego w celach czysto spekulacyjnych. Innymi słowy: chcą szybko pomnożyć swój kapitał w tradycyjnej walucie. Posiadacze kryptowalut z wieloletnim stażem często prezentują zupełnie inną postawę i deklarują, że nigdy nie sprzedadzą swoich aktywów. Mają ku temu kilka sensownych powodów, a najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Prawdopodobieństwo dalszego wzrostu wartości

Zastanów się: czy ktoś, kto idealnie wstrzelił się w szczyt bańki spekulacyjnej w 2017 roku i sprzedał Bitcoina za blisko 20 tysięcy dolarów, dziś jest z tego powodu szczęśliwy? Może tak, ale wielce prawdopodobne jest, że żałuje tej decyzji. Od tamtej pory czołowa kryptowaluta zdrożała jeszcze ponad trzykrotnie. Dziś nikt nie może mieć 100-procentowej pewności, że predykcja płacenia miliona dolarów za jednego Bitcoina jest absurdalna i nigdy się nie spełni.

Perspektywa upowszechnienia się płatności krypto

Kryptowaluty przechodzą w ostatnich latach rewolucję w zakresie ich adopcji. Wcześniej uważane za dziwactwo i narzędzie dla geeków oraz przestępców, dziś zaczynają być akceptowane przez coraz więcej firm i instytucji. W Salwadorze Bitcoin jest oficjalną walutą, w Miami wynagrodzenie w BTC przyjmuje burmistrz, a banki oferują usługi w zakresie przechowywania cyfrowych aktywów.

Adopcja trwa i można sobie wyobrazić, że za kilkanaście lat kryptowaluty będą tak powszechne, że ich posiadacze śmiało będą mogli się nimi posługiwać do celów płatniczych, mając z tego tytułu więcej korzyści, niż osoby płacące FIAT-ami.

Ograniczona podaż Bitcoina

To koronny argument przemawiający za tym, aby nigdy nie pozbywać się swoich kryptowalut – a przynajmniej Bitcoina. Ograniczona, zaprogramowana podaż sprawia, że w pewnym momencie wydobycie BTC będzie tak trudne, że właściwie nieopłacalne. To powinno się przełożyć na wzrost wartości już posiadanych aktywów, znajdujących się na prywatnych kontach i portfelach.

Być może więc staniesz się posiadaczem czegoś tak rzadkiego i pożądanego, że dołączysz do wąskiego grona najbardziej uprzywilejowanych ludzi na świecie? Dziś nikt nie może wykluczyć takiego scenariusza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie