Dlaczego warto regularnie logować się do swojego portfela kryptowalut?

Piotr Kowalczyk
29.09.2023

Długoterminowi inwestorzy na rynku kryptowalut w większości trzymają swoje aktywa na portfelach sprzętowych. Zdarza się, że taki portfel miesiącami czy nawet latami leży w bezpiecznym miejscu, a właściciel w tym czasie w ogóle się do niego nie loguje. To błąd, a kilka argumentów znajdziesz w naszym artykule.

Nie zapomnisz hasła

Prozaicznym powodem, dla którego warto raz na jakiś czas zalogować się do swojego portfela sprzętowego, jest przypomnienie sobie hasła. Co prawda jeśli je zapomnisz, to nadal będziesz mógł odzyskać dostęp do aktywów przy pomocy fraz seed, ale i tak bezpieczniej jest odświeżać sobie pamięć np. raz na miesiąc.

Zaktualizujesz zabezpieczenia

Wydawcy portfeli sprzętowych regularnie aktualizują zarówno oprogramowanie, jak i zabezpieczenia, reagując na wykrycie wszelkich luk. Obowiązkiem świadomego inwestora jest przeprowadzanie aktualizacji, do czego jednak konieczne jest okresowe logowanie się do swojego portfela i sprawdzanie, czy takie aktualizacje nie zostały niedawno wydane.

Upewnisz się, że Twoje aktywa są bezpieczne

Choć portfele sprzętowe uchodzą za bardzo bezpieczne, to niczego nie można wykluczyć. Zamiast żyć w błogiej niepewności, lepiej co jakiś czas zalogować się do portfela i sprawdzić, czy wszystkie aktywa są na swoim miejscu, czy nie doszło do ataku hakerskiego etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie