Do jakich aktywów przejść po zrealizowaniu zysku na kryptowalutach?

Krzysztof Jagielski
08.01.2024

Kryptowaluty to kontrowersyjne aktywa, które wielu osobom dały olbrzymie bogactwo. Jeśli należysz do szczęśliwców, którym udało się zrealizować zysk na kryptowalutach, to na pewno zastanawiasz się, do jakich aktywów teraz przejść. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku, który oczywiście nie stanowi porady inwestycyjnej.

Akcje

Naturalnym wyborem dla osób, które zarobiły na kryptowalutach, jest przejście na rynek regulowany, czyli akcyjny. Wynika to z faktu, iż tacy inwestorzy są już przyzwyczajeni do ryzyka i żadne wahania notowań spółek giełdowych nie zrobią na nich dużego wrażenia. Jeśli nadal chcesz podejmować ryzyko inwestycyjne z szansą uzyskania wysokich zwrotów, to rynek akcji jest odpowiednią przystanią dla Ciebie.

Obligacje

Tutaj dla przeciwwagi proponujemy bezpieczne aktywa inwestycyjne, jakimi są obligacje skarbowe, na przykład polskie. Kupując je z góry wiesz, jakie odsetki otrzymasz (za wyjątkiem obligacji indeksowanych inflacją), znasz też horyzont inwestycyjny, a przede wszystkim masz pewność, że emitent wykupi od Ciebie obligacje – no chyba, że doszłoby do bankructwa kraju, co jest scenariuszem ekstremalnie mało prawdopodobnym.

Nieruchomości

To opcja dla tych, którzy zarobili naprawdę duże pieniądze na kryptowalutach i stać ich na zakup jednej lub kilku nieruchomości. Tutaj warto celować w lokale, które mogą generować dochód pasywny, czyli przede wszystkim mieszkania lub lokale handlowe/biurowe. W zależności od posiadanego kapitału, możesz zainwestować w tyle nieruchomości, aby uzyskiwać z nich dochody pozwalające na spokojne życie bez konieczności podejmowania pracy zarobkowej.

Są to oczywiście tylko wybrane opcje inwestycyjne. Zawsze też możesz wrócić na dobrze sobie już znany rynek kryptowalut i ponownie spróbować zarobić na nim realne pieniądze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie