Które kryptowaluty TRZEBA mieć w portfelu?

Krzysztof Jagielski
13.04.2022

Zaczynasz właśnie swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty i jesteś na etapie tworzenia listy projektów, w które warto wejść? Wiemy, że to bardzo trudne zadanie, zwłaszcza na początku. Obecnie na rynku są setki tokenów, z których zdecydowana większość nie przetrwa do kolejnej hossy. Dlatego podkreślamy, że budując portfel kryptowalutowy na lata, zawsze trzeba mieć w nim takie projekty, które statystycznie zachowują się lepiej od całości rynku. Gotowe propozycje z krótkim uzasadnieniem znajdziesz w naszym poradniku.

Bitcoin

Czego jak czego, ale Bitcoina nie powinno zabraknąć w żadnym porządnym portfelu kryptowalut. Najstarsza, najbardziej znana i najdroższa moneta w całym ekosystemie wciąż jest królem tego rynku i to się pewnie nigdy nie zmieni. Bitcoin bywa nazywany cyfrowym złotem i coś w tym rzeczywiście jest. Należy go mieć w portfelu dla bezpieczeństwa – owszem, także często traci na wartości, jednak w ogólnym rozrachunku od momentu powstania Bitcoin praktycznie tylko rósł. Ryzyko upadku tego projektu jest stosunkowo niewielkie.

Ether (Ethereum)

Druga największa kryptowaluta na świecie także powinna się znaleźć w Twoim portfelu. Dlaczego? Z nieco innych powodów niż w przypadku Bitcoina. Ethereum jest użyteczne, dlatego to na tym ekosystemie powstaje mnóstwo innych projektów. Dzięki Ethereum rozwijana jest również idea zdecentralizowanych finansów, która może być przyszłością. Dlatego Ether to dobry i dość bezpieczny składnik portfela kryptowalutowego.

Stablecoin

Nie wskażemy konkretnego stablecoina, ponieważ żaden z nich nie daje Ci 100% gwarancji bezpieczeństwa. Warto natomiast mieć w portfelu pulę stablecoinów, np. BUSD, Tether, USDC itd. Dostęp do stablecoinów pozwoli Ci błyskawicznie reagować na zawirowania rynkowe. Gdy widzisz, że przyszedł nagły krach, to możesz wykorzystać rynkową panikę do dokupienia np. zawsze szybko odbijającego Bitcoina i pobawić się czy to w spekulację, czy po prostu w doważenie aktywa w portfelu.

Token dużej giełdy krypto

Nie jest to może obligatoryjny składnik portfela, natomiast w formie uzupełnienia portfolio warto mieć w nim tokeny dużej giełdy, z której sam korzystasz. Przykładem może być Binance Coin od największej giełdy na świecie, czyli oczywiście Binance, czy też CRO od giełdy Crypto.com. Dlaczego warto mieć taki token? Przede wszystkim istnieje stosunkowo niewielkie ryzyko upadku takiego giganta. Poza tym tokeny giełdowe potrafią błyskawicznie zyskiwać na wartości w okresie hossy na rynku krypto.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.