Weryfikacja konta na Binance – jak przebiega? Co musisz przygotować?

Piotr Kowalczyk
28.11.2022

Weryfikacja konta to dziś standard nie tylko w sektorze bankowym, ale również na giełdach kryptowalut – przynajmniej tych funkcjonujących na rynku uregulowanym. Przykładem jest tutaj największa i najpopularniejsza giełda krypto, czyli Binance. Również polscy użytkownicy tej platformy muszą przejść proces weryfikacji konta, jeśli chcą mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności giełdy. Dowiedz się, na czym polega ta weryfikacja i co będzie potrzebne do jej przeprowadzenia.

Najlepiej przeprowadź weryfikację na telefonie

Na początek taka mała wskazówka. Jeśli masz aplikację Binance na telefonie, to proces weryfikacji konta przejdź na swoim smartfonie. Jest to szybsze i wygodniejsze, chociażby z tego względu, że na jednym z etapów konieczne będzie pokazanie swojej twarzy (wbudowana kamera ułatwi sprawę).

Weryfikacja konta na Binance krok po kroku

Cała procedura weryfikacji konta powinna zająć do 5 minut, choć wszystko zależy od tego, czy platforma (a dokładnie sztuczna inteligencja zawiadująca procesem weryfikacji) zaakceptuje przesłane przez Ciebie dokumenty.

Oto gotowa instrukcja:

  1. Wprowadź swoje dane, zwracając uwagę na to, aby były identyczne z tymi podanymi w dokumencie tożsamości, jakim się posługujesz.
  2. Wybierz kraj, w którym wydano dokument tożsamości.
  3. Zrób zdjęcie dokumentu tożsamości (może być skan) – w przypadku dowodu osobistego potrzebne są zdjęcia/skany obu stron dokumentu.
  4. Zrób selfie – kamera zostanie uruchomiona automatycznie. Nie możesz mieć okularów ani innych elementów zasłaniających twarz.
  5. Odpowiedz na kilka podstawowych pytań o źródło Twoich środków, które wykorzystujesz do zakupu kryptowalut na giełdzie Binance.
  6. Prześlij skan/zdjęcie dokumentu potwierdzającego Twój adres zamieszkania. Adres musi być dokładnie taki sam, jaki podałeś przy zakładaniu konta na Binance. Giełda akceptuje np. wyciąg bankowy z dokładnym adresem i personaliami posiadacza, rachunek za media, pismo w sprawie podatku od nieruchomości, rachunek za Internet lub telefon stacjonarny (nie są akceptowane rachunki za telefon komórkowy) i kilka innych. Ważne, aby przesłany dokument był nie starszy niż 3 miesiące.

W praktyce najwięcej zamieszania powoduje ostatni etap – spodziewaj się, że Twój dowód zamieszkania pod wskazanym adresem zostanie wielokrotnie odrzucony. Próbuj do skutku. Pomóc może nawet kilkakrotne przesłanie tego samego dokumentu, aż w końcu sztuczna inteligencja uzna, że jednak jest w porządku.

Po zweryfikowaniu (może to potrwać kilka dni) zachowasz pełną funkcjonalność swojego konta na giełdzie Binance, co pozwoli Ci m.in. wpłacać środki, handlować kryptowalutami czy korzystać z giełdowych programów oszczędnościowych i inwestycyjnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.