When Lambo? Co oznacza to popularne hasło w krypto świecie?

Remigisz Szulc
25.05.2023

Wchodząc na rynek kryptowalut i kupując swoje pierwsze aktywa cyfrowe, wielokrotnie natkniesz się na nieznane wcześniej sformułowania. Jednym z nich jest „When Lambo?”. To hasło, którego w krypto świecie używa się w prześmiewczym tonie, najczęściej w odniesieniu do świeżych inwestorów, a raczej spekulantów. Wyjaśniamy, co właściwie oznacza.

Szyderczy zwrot w odnoszący się do inwestorów-marzycieli

Wiele osób wchodzi na rynek kryptowalut z myślą, że mając np. kilkaset złotych w kieszeni może w krótkim czasie zrobić z tego kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy. Owszem, takie historie się zdarzają, natomiast stanowią margines. Zdecydowanie więcej spekulantów z takim nastawieniem traci swoje pieniądze.

Hasło „When Lambo?” odnosi się właśnie do takich niepoprawnych marzycieli, którzy kupując swoje pierwsze kryptowaluty – najczęściej niemające żadnej wartości, będące wyłącznie przedmiotem spekulacji – w głowie już układają sobie plan wydania zarobionych pieniędzy. Kilka lat temu takim świętym Graalem młodych inwestorów kryptowalutowych był samochód marki Lamborghini.

Stąd powiedzenie „When Lambo?” definiuje niecierpliwego inwestora, który uważa, że bez względu na wysokość kapitału powinien móc kupić sobie jakąś luksusową rzecz po maksymalnie kilku tygodniach od zainwestowania środków na rynku kryptowalut. Gdy ten scenariusz się nie realizuje, to pojawia się nerwowość, obarczanie wszystkich dookoła swoją porażką i często sprzedaż posiadanych aktywów na potężnej stracie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie