Biuro podatkowe – w trosce o bezbłędność zeznań podatkowych

Andrzej Winnicki
06.02.2020

Wykwalifikowani księgowi zapewniają kompleksową obsługę księgową firm i przedsiębiorstw i dbają o bezbłędność zeznań podatkowych.

Nowy rok to nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Wielu z nich musi walczyć o przetrwanie firmy, inni patrzą w przyszłość z nadzieją, że wdrażane rozwiązania pozwolą im na osiągnięcie jeszcze większego sukcesu i pomnożenie zysków z prowadzonej działalności. Przedsiębiorca może w pełni skupić się na rozwoju firmy wówczas, gdy nie musi zajmować się rachunkowością i prowadzeniem księgowości, gdyż w jego imieniu robi to biuro podatkowe.

Sporządzanie rozliczeń podatkowych

Biura rachunkowe pomagają firmom w sporządzaniu i składaniu deklaracji podatkowych VAT, CIT oraz PIT. Zeznania podatkowe muszą zawierać szczegółowe informacje na temat przychodów przedsiębiorstwa i wysokości należnego podatku. Najlepiej, jeśli informacje te weryfikuje i wprowadza doświadczony księgowy, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że deklaracje podatkowe są wolne od błędów, a tym samym urząd skarbowy nie będzie miał żadnych zastrzeżeń. Ponadto, jeżeli księgowość przez cały rok była prowadzona z należytą starannością, nie ma ryzyka, że nagle pojawią się dodatkowe zobowiązania finansowe względem urzędu.

Opłacanie podatków jest jednym z najważniejszych obowiązków przedsiębiorcy

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest opłacanie podatku dochodowego, co za tym idzie – składanie deklaracji rocznej. Przedsiębiorcy zarejestrowani do VAT muszą również opłacać podatek VAT i obowiązkowo składać do urzędu stosowną deklarację. Ponadto w polskim systemie podatkowym występują deklaracje związane z podatkiem CIT, czyli podatkiem dochodowym od osób prawnych. Przedsiębiorcy nie zawsze potrafią bezbłędnie wypełnić wszystkie te deklaracje, dlatego proszą o pomoc biuro podatkowe.

Biuro podatkowe wypełni deklarację związaną z podatkiem dochodowym

Jeżeli chodzi o podatek dochodowy związany z osiągniętymi dochodami albo przychodami (w przypadku ryczałtu), nie zawsze zachodzi konieczność składania deklaracji podatkowych do urzędu. Przedsiębiorcy w trakcie roku wyliczają i wpłacają okresowe zaliczki na podatek dochodowy w systemie miesięcznym lub kwartalnym. Zaliczki te nie wymagają składania deklaracji, ale deklaracja roczna jest już obowiązkowa. Musi ją złożyć każdy przedsiębiorca, nawet jeśli w danym roku nie osiągnął żadnego przychodu, poniósł stratę lub dochód nie przekroczył tzw. kwoty wolnej od podatku. Biuro podatkowe eFKa współpracuje w tym zakresie z przedsiębiorcami rozmaitych branż.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.