Chcesz być bogaty? Stosuj się do tych ważnych zasad

Mariusz Siwko
30.07.2019

Bogactwo jest kwestią relatywną i każdy może je interpretować inaczej. Jedna z najbardziej uniwersalnych definicji głosi, że osoba bogata to taka, którą stać na wszystko, na co tylko ma ochotę. Kusi Cię taka wizja, ale na razie nie zanosi się na to, abyś mógł o sobie powiedzieć, że jesteś bogaty? Czas najwyższy na wprowadzenie w życie kilku bardzo ważnych zasad. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Otaczaj się bogatymi ludźmi

W myśl zasady „idź złoto do złota” warto utrzymywać kontakty z ludźmi, którzy odnieśli sukces finansowy. Nie tylko dlatego, że możesz się czegoś od nich nauczyć, ale także po to, aby mieć stałą motywację do działania. To bardzo proste: gdy żyjesz wśród ludzi ubogich, możesz uznać tę sytuację za normę i nie widzieć potrzeby ani szansy na zmianę.

Zwiąż się z osobą, która jest lub chce być bogata

Proste, może też cyniczne, ale bardzo skuteczne. Jeśli partnerka lub partner jest osobą ambitną i chce żyć na bardzo dobrym poziomie, to wspólnie możecie osiągnąć znacznie więcej. Będziecie się wzajemnie motywować do jeszcze bardziej wytężonej pracy, inspirować pomysłami, wspólnie gromadzić oszczędności, które zaowocują zbudowaniem solidnego zaplecza finansowego. We dwójkę zawsze jest łatwiej, o ile przyświeca Wam dokładnie ten sam cel.

Wydawaj mniej, niż zarabiasz

Bardzo prosta, a niezwykle przydatna rada, którą warto wziąć pod uwagę. Nawet najbogatsi ludzie świata sumiennie się nią kierują, dzięki czemu zachowują stabilność finansową. Na tym etapie powinieneś po prostu pamiętać, aby Twoje dochody zawsze górowały nad kosztami. Jeśli np. zarabiasz 5000 złotych miesięcznie, to pilnuj, by nigdy nie wydawać więcej niż np. 4000 złotych. Dzięki temu każdego miesiąca zaoszczędzisz sporą sumkę, która stopniowo pozwoli Ci zbudować solidny kapitał.

Oszczędzaj, bo robi to każdy bogaty

Najważniejsza zasada. Wszyscy milionerzy mają wspólną cechę: nie lubią wydawać pieniędzy, a tym bardziej ich marnotrawić. Wbrew obiegowej opinii nie jest tak, że ludzie bardzo bogaci pozwalają sobie na wszystko i kupują tylko to, co najdroższe. W rzeczywistości to właśnie oni są najlepszymi łowcami okazji i potrafią oszczędzać, ale z głową. Zawsze starają się planować wydatki w taki sposób, aby znaleźć idealny stosunek między ceną a jakością.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.