Co to jest karta flotowa?

Krzysztof Jagielski
29.01.2020

Karty flotowe zapewniają klientom narzędzia, które nie tylko obniżają wydatki na paliwo, ale także optymalizują wydajność floty i zmniejszają ryzyko. Czym jednak jest karta flotowa?

Karta flotowa to narzędzie, które można używać do wydatków związanych z pojazdem, np. kosztów paliwa, zakupów płynów lub opłat za płatne odcinki autostrad. Karty flotowe różnią się od korporacyjnych kart kredytowych, ponieważ dotyczą tylko kosztów eksploatacji pojazdu, a nie ogólnie wydatków firmowych. Karty flotowe są inteligentniejsze niż karta kredytowa i bezpieczniejsze niż gotówka, a ponadto są łatwe w obsłudze dla pracowników.

Karty flotowe usprawniają proces wydawania pieniędzy, utrzymując koszty w jednym miejscu. Mogą pomóc firmie w tworzeniu prognoz budżetowych poprzez powiązanie wydatków z poszczególnymi użytkownikami.

Zalety karty flotowej

Wygoda: jeśli kierowca musi zjechać z najlepszej możliwej trasy, aby zatankować w konkretnej sieci stacji, jest to niepotrzebne marnowanie czasu i pieniędzy. Rozwiązaniem są karty flotowe, przykładowo karty firmy FLOTEX są akceptowane w 3500 stacji paliw w Polsce, dodatkowo aplikacja „Mapa cen” zapewnia znalezienie najtańszego paliwa, w najbliżej zlokalizowanej stacji.

Ponadto, karty flotowe działają jak bezgotówkowe karty płatnicze –- nie musimy rozliczać się z kierowcami gotówką. Pozwala to na dużą wygodę w rozliczeniach i ograniczeniu osób do obsługi floty.

Automatyczne księgowanie i raporty: Karty flotowe umożliwiają również firmom przekształcanie danych transakcyjnych w przydatne informacje. Wybierając dostawcę, który analizuje wydajność floty i trendy w zakresie tankowania, menedżerowie flot mogą zaplanować, gdzie można kupić najtańsze paliwo, pomagając w optymalizacji trasy.

Rabaty i oszczędności: Karty flotowe często pozwalają menedżerom flot zaoszczędzić na kosztach paliwa dzięki specjalnym rabatom i zniżkom w najlepszych lokalizacjach tankowania. Ponadto firmy powinny szukać kart z przemyślanymi narzędziami do zarządzania paliwem i aplikacjami mobilnymi, które mogą być wykorzystane do znalezienia możliwości obniżenia kosztów, dokładnego prognozowania i budżetowania wydatków, zidentyfikowania anomalii zakupowych i niewłaściwego użycia i innych.

Zarządzanie ryzykiem: Karty flotowe zapewniają również korzyści w zakresie bezpieczeństwa - umożliwiając menedżerom ustalanie limitów ilościowych oraz wartościowych przypisanych do pojedynczej karty czy samochodu.. Jest to szczególnie ważne ze względu na wzrost liczby oszustw.

Karty flotowe w różnych firmach nie są takie same, a różne rodzaje kart paliwowych odpowiadają potrzebom różnych flot. Przykładowo karty flotowe mogą być imienne, wystawione na numer pojazdu lub ogólnie na firmę. Warto poszukać i dopasować warunki do wymagań w naszym przedsiębiorstwie. Jednak bez względu na to, jakie opcje wybierzemy, zawsze osiągniemy oszczędności i wygodę w zarządzaniu flotą – poznaj naszą ofertę na: https://www.flotex.pl/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.