Co zyskasz dzięki uczestnictwie w programie Polska Bezgotówkowa?

Mariusz Siwko
17.02.2020

Udział w programie Polska Bezgotówkowa wiąże się z wieloma korzyściami. Część z nich jest widoczna w aspektach czysto ekonomicznych, ale mają one także charakter wizerunkowy, zarówno z perspektywy klientów, jak i pracowników. Wprowadzenie urządzeń do obrotu bezgotówkowego staje się obecnie właściwie standardem, więc z pewnością warto się na to zdecydować, zwłaszcza, że początkowo nie będzie się to wiązać z żadnymi kosztami.

Co gwarantuje udział w programie Polska Bezgotówkowa? 

Zgodnie z koncepcją programu Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorca może się ubiegać o darmowy terminal płatniczy. Dotyczy to raczej mniejszych firm, które spełniają warunki uczestnictwa i zgłosiły chęć wzięcia udziału w akcji. Zgłoszenia można dokonać na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/, wybierając darmowe terminale płatnicze optymalne dla danej branży i podając wymagane dane dotyczące działalności. Jeżeli proces weryfikacji przebiegnie pomyślnie, wybrany darmowy terminal płatniczy trafia do przedsiębiorcy i zostanie zainstalowany bez żadnych opłat.

Przez pierwszy rok uczestnicy programu nie ponoszą też żadnych kosztów związanych z akceptacją płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem darmowych terminali płatniczych. Po tym okresie zaczynają obowiązywać warunki, które zostały określone w umowie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której obroty na którymś z urządzeń otrzymanych w ramach programu przekroczą 100 tysięcy złotych. W kontekście małych i średnich przedsiębiorstw jest to jednak dość wysoki limit, który w większości przypadków okazuje się w pełni wystarczający.

Zależnie od potrzeb, przedsiębiorca na etapie zgłoszenia może zdecydować, jakie urządzenia najlepiej sprawdziłyby się w jego działalności. Możliwe jest otrzymanie darmowego terminala płatniczego w wersji standardowej (stacjonarnej lub przenośnej) oraz nowoczesnego wariantu smart. 

Poprawa wizerunku, bezpieczeństwa i większe obroty

Przedsiębiorcy, którzy nie przyjmują płatności bezgotówkowych, zdecydowanie tracą na tym wizerunkowo. Wielu klientów omija taki punkt i ostrzega również znajomych, co przekłada się na gorszą renomę. Sięgając po darmowy terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa, sprzedawca zatrzymuje dotychczasowych klientów, a także przyciąga nowych, gdyż punkt handlowy jest nowoczesny i może mieć przewagę nad okolicznymi miejscami, gdzie wciąż można płacić tylko gotówką.

Terminale płatnicze przekładają się na większe obroty. Przedsiębiorca ma dzięki nim więcej klientów, którzy chętniej wydają większe sumy, nie ograniczając się do zasobów portfela.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.