Czym są płatności odroczone?

Piotr Kowalczyk
23.01.2019

Zakupy to jeden z przyjemniejszych momentów w życiu. Wówczas wszystkie wysiłki, które do tej pory podejmowaliśmy okazują się nie być na marne i w efekcie możemy pozwolić sobie na drobne wydatki. Jednak czasami chcielibyśmy zaszaleć i pozwolić sobie na coś więcej, ale w sakiewce pobrzękują tylko miedziaki… Czym są płatności odroczone i czy są naszą szansą na dokonanie zakupu?

Kiedy pieniędzy brak

            Płatnościami odroczonymi nazywamy taki rodzaj transakcji, który opiera się o niepłacenie kwoty wymaganej przez sprzedającego w zamian za przyrzeczenie zapłacenia w terminie, który zostanie wyznaczony przez tegoż właśnie sprzedającego. Dzięki temu można wziąć coś, na co nie mamy bieżących funduszy, a kwotę wymaganą zapłacić za jakiś czas, pod warunkiem, że wiemy, że takową będziemy dysponowali.

Zalety płatności odroczonych

            Nie ma wątpliwości, że płatności odroczone muszą być mocno przemyślane i nie mogą opierać się tylko i wyłącznie na zapewnieniu. Zarówno ze strony klienta, jak i sklepu musi istnieć wola oraz zabezpieczenie. Takim zabezpieczeniem jest pośrednik, czyli osoba bądź instytucja – jak popularny serwis przelewy24.pl – która dba nie tylko o bezpieczeństwo transakcji. Jest on gwarancją, że sklep otrzyma pieniądze za zakupiony w ten sposób towar.

Jak to działa?

            Bardzo często chodzi o zawierzenie pośrednikowi swoich zobowiązań. Klient wybiera opcję płatności odroczonych i decyduje się na daną rzecz. Platforma przelewów zakłada za niego daną kwotę, dzięki czemu sklep otrzymuje zapłatę, a klient ma do 30 dni na spłatę danego produktu. Jest to dość proste i wygodne, gdyż dzięki temu klient może pozwolić sobie na coś, co jest mu niezbędne w tym momencie, wiedząc, że lada dzień będzie miał fundusze, natomiast sklep może sprzedać dany produkt, ale nie musi martwić się o zapłatę.

            Wybierając płatności odroczone, pamiętajmy, by mieć na uwadze kto pozwala nam z nich korzystać oraz na jakich warunkach jest cała transakcja, gdyż niejednokrotnie nieuczciwe firmy wyłudzają w ten sposób odszkodowanie i wysoki procent, który sprawia, że po miesiącu z kilkuset złotych robi się ich kilka tysięcy. Dlatego warto wybierać tylko renomowane firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.      

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.