Dlaczego warto korzystać z Revoluta?

Jerzy Biernacki
29.03.2021

Revolut jest najpopularniejszą aplikacją finansową na świecie. Służy ona do taniej wymiany walut, kupowania ich bez pośrednictwa banku lub do płacenia za granicą bez wysokiego spreadu. Gigantyczny sukces Revoluta stanowi najlepsze potwierdzenie tezy, że klienci banków mają już serdecznie dość horrendalnych opłat. Jeśli sam jeszcze nie korzystasz z Revoluta, to sprawdź, dlaczego warto spróbować.

To banalnie proste

Z obsługą Revoluta poradzi sobie praktycznie każdy, kto na co dzień korzysta ze smartfonu. Aplikacja jest w pełni po polsku, jej układ graficzny jest przejrzysty i naprawdę trudno byłoby się tutaj w czymkolwiek pogubić. Samo założenie Revoluta wymaga weryfikacji (trzeba przesłać skan dowodu osobistego), ale przebiega to sprawnie.

Warto dodać, że w darmowym planie zamówienie fizycznej karty kosztuje niecałe 25 złotych. Revolut działa też pod nadzorem FCA, czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

Płacisz tak, jak chcesz

Mając Revolut możesz płacić za zakupy fizyczną kartą wydaną do konta, kartą wirtualną dostępną w aplikacji lub kartą wirtualną jednorazowego użytku (po każdej transakcji zmienia się jej numer). Dodatkowo konto można połączyć z Google Pay i w ten sposób wygodnie płacić telefonem z obsługą NFC.

Dużo korzystniejszy kurs wymiany walut

Podstawową zaletą korzystania z Revoluta jest to, że to się po prostu opłaca. Revolut stosuje międzybankowy kurs wymiany walut. Oznacza to, że nie opłacasz bardzo wysokiego spreadu, czyli marży sprzedawcy waluty. W ten sposób możesz łatwo oszczędzać podczas zagranicznych wakacji, robienia zakupów w zagranicznych sklepach czy kupowania różnych usług u zagranicznych dostawców.

Wymiana walut 24 godziny na dobę

Ogromną zaletą Revoluta jest to, że działa on bez przerwy, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz wymienić waluty wtedy, gdy masz taką potrzebę, nawet w niedzielne popołudnie. Chcesz zlecić zagraniczny przelew z konta Revolut? Kupujesz walutę np. w środku nocy i nie musisz się martwić zmiennością kursu, co jest sporym problemem z punktu widzenia klientów banków.

Dodajmy, że korzystanie z Revoluta w planie podstawowym jest zupełnie darmowe (obowiązują jedynie limity transakcji).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.