Jak dodać kartę do portfela Google?

Marek Szydełko
16.01.2023

Portfel Google to aplikacja, która zastąpiła wcześniejsze Google Pay. Można ją pobrać na telefon z systemem Android. Aplikacja umożliwia płacenie smartfonem w punktach stacjonarnych i w Internecie właśnie poprzez system Google Pay, co jest bardzo szybkie, wygodne i dość bezpieczne. Sprawdź, jak dodać swoją kartę bankową do portfela Google.

Pobierz aplikację ze sklepu Google

Aplikację portfel pobierzesz ze sklepu Google Play. Uważaj, aby nie pobrać jakiejś alternatywy firmy trzeciej – w sklepie roi się od aplikacji łudząco podobnych do narzędzia Google.

Uruchom aplikację i dodaj kartę

Po pobraniu i otwarciu aplikacji wyraź potrzebne zgody, a następnie dodaj swoją pierwszą kartę płatniczą. Wystarczy zeskanować plastik aparatem telefonu – wszystkie dane zostaną automatycznie uzupełnione, a Tobie pozostanie tylko podać kod CVV. Blankiet pojawi się na ekranie, w miejscu na wszystkie karty płatnicze podpięte do usługi Google Pay.

Potwierdź operację

Aby móc płacić kartą za pomocą Google Pay, musisz jeszcze potwierdzić ten zamiar – poprosi Cię o to Twój bank. Operację zatwierdzisz SMS-em, w aplikacji mobilnej czy w dowolny inny sposób ustalony wcześniej z bankiem (do potwierdzania operacji w Internecie).

Teraz możesz już płacić telefonem za pośrednictwem Google Pay

Po dodaniu karty do portfela Google będzie ona w nim widoczna. To Twoja karta główna. W przyszłości możesz to zmienić poprzez dodanie kolejnych kart. Pamiętaj, że chcąc zapłacić kartą podpiętą do portfela Google, musisz mieć włączone NFC w telefonie i odblokowany ekran.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.