Jak wymieniać waluty przy pomocy Revolut?

Antoni Kwapisz
29.11.2022

Revolut to najpopularniejsze na świecie narzędzie do szybkiego wymieniania walut. Dawniejszy fintech dziś jest już pełnoprawnym, licencjonowanym bankiem, co zwiększa bezpieczeństwo klientów i pozwala im gromadzić w aplikacji nawet pokaźne środki pieniężne (chronione przez litewski bankowy fundusz gwarancyjny – odpowiednik polskiego BFG). Przede wszystkim jednak Revolut świetnie sprawdza się do wymiany walut, co w dobie słabej złotówki jest szczególnie interesującym rozwiązaniem np. dla oszczędzających. Jak wymieniać waluty przy pomocy Revolut? Oto instrukcja krok po kroku.

Krok 1: wpłać złotówki na swoje konto Revolut

Oczywiście przy założeniu, że posiadasz już takie konto. Możesz je założyć w 100% online, wystarczy tylko pobrać aplikację na telefon. Do wymiany walut nie jest potrzebna fizyczna karta, ale można ją oczywiście zamówić. W aplikacji masz do dyspozycji kartę wirtualną oraz jednorazową do płatności internetowych.

Po zalogowaniu do aplikacji zobaczysz swoje saldo. Kliknij w przycisk „Wpłać” i wybierz sposób przetransferowania środków na konto Revolut. Najwygodniej i najszybciej będzie zrobić to poprzez podpiętą kartę płatniczą np. Twojego polskiego banku – dzięki temu środki zostaną od razu zaksięgowane na koncie. Możesz również użyć zwykłego przelewu czy Google Pay.

Krok 2: wymień środki

Aby wymienić złotówki na jedną z kilkudziesięciu dostępnych walut po prostu kliknij w symbol trzech kropek, a następnie wybierz „Wymień”. Zobaczysz okno wyboru, w którym możesz wskazać, na jaką walutę chcesz wymienić posiadane środki, a także podać kwotę wymiany. Aplikacja od razu poinformuje Cię, ile pieniędzy otrzymasz w wybranej walucie.

Po zatwierdzeniu transakcji zostanie ona przetworzona i po kilku sekundach na Twoim koncie pokaże się aktualne saldo w wybranej walucie, na przykład w euro czy w dolarze amerykańskim.

Na koniec wskazówka: wymiany walut przy pomocy Revolut warto dokonywać w dni powszednie, kiedy nie są pobierane żadne prowizje i obowiązuje międzybankowy kurs wymiany (bez spreadu).

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie