Masz kartę płatniczą? Sprawdź, czy bank nie dodał do niej atrakcyjnych bonusów!

Plastikowa karta to obecnie podstawowy środek płatniczy dla milionów Polaków. Wielu z nas w ogóle nie korzysta już z gotówki, co jest bardzo wygodne i bezpieczne. Warto przy tym wiedzieć, że zwykła karta bankomatowa może zawierać różne bonusy, którymi banki obdarowują swoich klientów, by podnieść ich poziom satysfakcji z obsługi. Koniecznie sprawdź więc, czy przypadkiem nie masz w portfelu karty z atrakcyjnymi „gratisami”. Ich listę znajdziesz w naszym poradniku.

Różne ubezpieczenia

To, można napisać, standard. Wiele banków dodaje do swoich kart płatniczych różnego rodzaju ubezpieczenia, często nie pobierając za nie żadnych opłat. Sprawdź więc, czy przypadkiem zwykły plastik nie gwarantuje Ci ochrony z tytułu policy OC w życiu prywatnym. Popularnym ubezpieczeniem dokładanym do kart płatniczych jest też polisa turystyczna oraz ochrona środków wypłaconych z bankomatu.

Cashback

Ta usługa pozwala sporo zaoszczędzić, szczególnie na zakupach w sieci. Banki czasami oferują swoim klientom zwrot pewnego procentu od wydanej kwoty za transakcje dokonane w wybranych punktach. W ten sposób możesz zyskać nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie – koniecznie więc sprawdź, czy Twoja karta nie jest objęta cashbackiem.

Priority pass

To świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują samolotem. Do niektórych kart, przede wszystkim tych przeznaczonych dla klientów Premium, banki dokładają pakiet usług VIP Travel. Posiadacz plastiku może więc skorzystać z opcji pierwszeństwa wejścia na pokład, odpocząć przed dalszą podróżą w luksusowym loungu lub też przejść przyspieszoną odprawę. Wystarczy okazać kartę objętą takimi bonusami.

Usługi concierge

To również popularny dodatek do kart płatniczych. Banki zachęcają klientów, by ci korzystali z pomocy fachowców w trudnych sytuacjach. Zalało Ci mieszkanie? Zadzwoń do banku i poproś o przysłanie hydraulika. Nie masz czasu, by zarezerwować stolik w restauracji? Zrobi to za Ciebie konsultant na infolinii. Za takie usługi nie trzeba dodatkowo płacić – ponosi się jedynie koszty ewentualnych części zamiennych.

Jak widać nie brakuje naprawdę atrakcyjnych i przydatnych bonusów do kart płatniczych. Zainteresuj się tematem, bo być może nie zdajesz sobie sprawy, że masz w portfelu nie tylko plastik, ale też np. polisę ubezpieczeniową. Oczywiście sprawdź też, czy przypadkiem bank nie pobiera od Ciebie żadnych opłat za tego typu dodatki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.