Na co przeznaczyć pieniądze od rodziców?

Marek Szydełko
10.06.2022

Wielu rodziców myśli o zabezpieczeniu przyszłości swoich dzieci. Nie wszyscy oczywiście mogą sobie pozwolić na np. kupienie dorosłemu dziecku mieszkania czy działki budowlanej. Dużym wsparciem jest już jednak przekazanie jakiejś kwoty pieniędzy – na przykład kilkunastu tysięcy złotych, które można uzbierać bez większego wysiłku (chociażby odkładając 500+). Miałeś takie szczęście i dostałeś pieniądze od rodziców? Mądrze je zagospodaruj! Oto kilka pomysłów.

Wkład własny do kredytu mieszkaniowego

Co prawda sam pomysł zaciągnięcia wieloletniego kredytu jest dość ryzykowny, jednak jeśli będzie to kredyt ze stałym oprocentowaniem, z relatywnie niską ratą, to jak najbardziej można się tym zainteresować. Pieniądze od rodziców mogą Ci wówczas posłużyć za wkład własny do kredytu, bez którego nie masz szans na sfinansowanie zakupu nieruchomości przez bank.

Edukacja

To najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić z pieniędzmi od rodziców. Być może jest to kwota, która pozwoli Ci ukończyć studia na dobrej uczelni i zdobyć zawód, który zapewni Ci spokojny start na rynku pracy? Może przeznaczyć środki od rodziców na kursy zawodowe, naukę języka lub zakup wartościowych książek, które przekażą Ci bezcenną wiedzę? Kombinuj w tym kierunku!

Wyjazd do pracy za granicę

Jeśli nie widzisz dla siebie miejsca w Polsce, masz ambicje i chcesz zarabiać naprawdę dobre pieniądze, to pomyśl o wyjeździe do pracy za granicę. Tutaj jednak także potrzebne są środki na start – możesz wykorzystać do tego pieniądze od rodziców. Dzięki nim utrzymasz się przez jakiś czas za granicą i będziesz mógł ze spokojem szukać atrakcyjnej pracy zgodnej z Twoim wykształceniem, kwalifikacjami czy zainteresowaniami.

Własny biznes

Masz pomysł na fajny biznes? Pieniądze od rodziców to kapitał na start! Dzięki tym środkom możesz zainwestować w rozkręcenie własnej firmy, marketing, zbudowanie unikalnej marki biznesowej i tym samym zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesu w dowolnej branży. Pomyśl o tym!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.