Największe giełdy kryptowalut

Piotr Kowalczyk
31.05.2024

Większość inwestorów kryptowalutowych kupuje te aktywa na giełdach, co jest po prostu najtańszym rozwiązaniem z uwagi na stosunkowo niskie prowizje. Obecnie możemy korzystać z wielu giełd, w większości zagranicznych – wystarczy tylko założyć i zweryfikować konto. Największe giełdy krypto wymieniamy w naszym artykule.

Binance

Binance jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie pod względem wolumenu. Oferuje szeroki wybór kryptowalut, zaawansowane narzędzia handlowe, a także usługi takie jak staking, futures czy opcje. Co ważne, giełda działa także w języku polskim.

Coinbase

Coinbase to amerykańska giełda, jedna z najbardziej znanych i najpopularniejszych, a przy tym uchodzących za względnie bezpieczne (jest notowana na Wall Street). Oferuje szeroki wybór par kryptowalutowych, wyróżniając się prostotą obsługi.

Kraken

Kraken jest giełdą z USA, znaną z kładzenia dużego nacisku na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Platforma ta oferuje handel wieloma kryptowalutami, a także narzędzia futures i inne instrumenty pochodne.

Bitfinex

Bitfinex, mający siedzibę w Hongkongu, jest jednym z najstarszych graczy na rynku. Cieszy się popularnością głównie wśród zaawansowanych traderów, oferując im wiele narzędzi handlowych, w tym funkcję margin trading.

Bybit

Bybit to kolejna znacząca giełda kryptowalut, która zyskała popularność głównie wśród traderów interesujących się handlem kontraktami futures na kryptowaluty i handlem z dźwignią. Platforma ta, z siedzibą w Singapurze, oferuje szeroki zakres instrumentów pochodnych, w tym perpetual swaps (kontrakty wieczyste) i futures, które pozwalają na spekulacje na wzrosty i spadki cen popularnych kryptowalut jak Bitcoin, Ethereum oraz altcoiny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie