Największe wygrane w loteriach w historii

Piotr Kowalczyk
15.04.2016

14 Stycznia 2016 roku padła jak do tej pory największa wygrana w loterii, patrząc na te, które są organizowane na całym świecie. Loteria to Powerball a główna wygrana opiewała na kwotę aż 1,6 miliardów dolarów! Szczęście uśmiechnęło się na początku tego roku do graczy z Kalifornii, Tennessee oraz Florydy.

Warto wspomnieć, iż to właśnie amerykańskie loterie cieszą się największymi sumami wygranych. Tą najbardziej uznaną jest właśnie Powerball a zaraz po niej Mega Millions – jak do tej pory w tejże loterii największa wygrana w kwocie 656 milionów dolarów padła 30 Marca 2012 roku a los uśmiechnął się wtedy do graczy z Illinois, Maryland oraz Kansas.

Tych, którzy lubią loterie, nie brakuje również w całej Europie. Na starym kontynencie największe wygrane trafiły do mieszkańców Francji oraz Portugalii – to 180 milionów euro w loterii EuroMillions. Szczęście spotkało również Włocha, który wygrał dokładnie 147 milionów euro w SuperEnalotto oraz Hiszpana, który może pochwalić się wygraną w wysokości 126 milionów euro – los kupił na loterii EuroMillions.

Loterie to również jeden ze sposobów na szybkie wzbogacenie się i w Polsce. W naszym kraju najpopularniejsze są zakłady Lotto – okazuje się, że totolotek to ulubiona gra co drugiego Polaka. I chociaż największe wygrane nie są nawet porównywane do tych amerykańskich czy europejskich z innych regionów kontynentu to należy wspomnieć, iż z całą pewnością zaspokoją wszystkie potrzeby finansowe niejednego gracza.

Największa wygrana w historii

Największą wygraną, jaka padła w historii kolektur Lotto była ta z Gdyni, z dnia 9 Lutego 2012 roku – zwycięzca otrzymał wtedy dokładnie 33 787 496, 10 złotych! W tym samym roku padła druga co do wielkości wygrana w Lotto – w Bolesławcu a kwota wygranej to 30 927 429, 60 złotych.

Ciekawostką jest fakt, iż Lotto prowadzi coroczne zestawienia wygranych i dokładne rankingi. Zgodnie z nimi, nagród, które przekraczają kwotę 1 miliona złotych padło ponad tysiąc a najczęściej duże kwoty wygrywali jak do tej pory mieszkańcy Poznania. Wysokie wygrane trafiają często również do Warszawiaków.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.