Nowy Ty, Nowa Ja … - 5 wskazówek, jak poprawić finanse po Nowym Roku!

Piotr Kowalczyk
27.12.2018

Przełom roku to nie tylko idealny moment na podsumowanie swoich dotychczasowych osiągnięć - ale i doskonała okazja do rozpoczęcia kolejnych! Jeśli od stycznia masz w planach zdrowo się odżywiać, uprawiać więcej sportu i rozwijać swoje pasje, to weź pod uwagę również wdrożenie skutecznego planu oszczędzania, dzięki któremu wszelkie wydatki będziesz mieć pod kontrolą!

Od konkretnych postanowień i silnej motywacji wszystko się zaczyna. Dlatego, jeśli pragniesz oszczędzać - odetnij grubą kreską to, co było i zacznij myśleć o tym, co Cię czeka. Pamiętaj, że chwilówka w Pożyczce Plus to ciekawa opcja pod warunkiem, że masz z czego oddać zaciągnięty dług. W przeciwnym razie zacznij od uporządkowania własnych finansów. To co, zaczynamy?

Wyznacz swoje noworoczne cele!

Posiadasz w sobie noworoczny zapał do życiowych zmian? Świetnie! Usiądź i zapisz je na kartce i powieś najlepiej w centralnym miejscu w domu - tak, by żadna impulsywna potrzeba nie wywróciła do góry nogami nowych postanowień. Przykładowo, na początek swojej wielkiej przyjaźni ze skarbonką, skrupulatnie sprawdź, na co przeznaczasz najwięcej wydatków. Zacznij je ograniczać! Tak wiemy, że jest to trudne, a dla niektórych nawet awykonalne - ale z każdej sytuacji znajdziemy wyjście. Pamiętaj, że nawet niewielka kwota, którą odłożysz sprawia satysfakcję, a do sukcesu dochodzi się małymi kroczkami. Najważniejsza jest przecież motywacja i silna wola.

W życiu kieruj się minimalizmem

Nie jest to dobra wiadomość dla zakupoholików, ale jeśli pragniesz zmienić coś w swoim życiu to pożegnaj się z konsumpcjonizmem i ogranicz swoje wydatki na zachcianki. Kolejne niepotrzebne gadżety czy buty różniące się wyłącznie kolorem są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. No chyba, że stać Cię na takie przyjemności. Załącz tryb slow life i poszukaj oszczędności, by nie stać się ofiarą własnych nieprzemyślanych decyzji.

Nauka to potęgi klucz! Inwestycja w samorozwój w Nowym Roku

Pamiętaj, kto nie patrzy w przyszłość, ten się cofa… Niby banał, a faktycznie w dzisiejszych czasach posiada w sobie źdźbło prawdy. Jednym z postanowień noworocznych, które obowiązkowo musi znaleźć na Twojej liście jest inwestycja w samorozwój. Szkolenie własnych umiejętności i podnoszenie kwalifikacji, w niedługim czasie może zaowocować lepszą wypłatą, a co za tym idzie - dobrą szansą na oszczędzanie.

Pomyśl o produktach finansowych

Jak czas na zmiany - to czemu by nie pomyśleć o atrakcyjnych ofertach bankowych. Jeśli posiadasz konto w banku, z którego nie jesteś zadowolony, to czas rozejrzeć się za nowym, który będzie posiadał, np. konto darmowe. W końcu ukryte opłaty pobierane miesięcznie, w wysokości kilkunastu złotych to kwota, za którą mógłbyś wybrać się na przyzwoitą kawę w kawiarni. Może teraz jest odpowiedni moment, by wziąć sprawy w swoje ręce?

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.