Polski księgowy w UK a oczekiwania przedsiębiorców

Piotr Kowalczyk
07.08.2019

Przepisy brytyjskiego prawa podatkowego i gospodarczego są na tyle przejrzyste, że na otwarcie działalności w UK decyduje się wielu przedsiębiorców pochodzących z zagranicy. Polskie firmy w Wielkiej Brytanii nie są rzadkością, tym bardziej, że w kwestiach związanych z księgowością przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc ze strony polskich biur księgowych. Większość tego typu placówek spełnia oczekiwania małych i średnich przedsiębiorców, a część zajmuje się także obsługą dużych firm i to nie tylko prowadzonych przez Polaków. Polski księgowy w UK może również pomóc w kwestiach związanych z przygotowaniem biznesplanu czy pozyskaniem dofinansowania z banku, a obecnie także brexitem.

Czego przedsiębiorcy oczekują od biura podatkowego?

Polski księgowy powinien opracować listę usług w oparciu o analizę potrzeb przedsiębiorców. Zanim na stronie internetowej biura księgowego ukaże się pełna oferta, warto zadać sobie pytanie, czego oczekują Polacy prowadzący działalność na Wyspach, bo to przede wszystkim ich obsługą zajmują się polscy księgowi. Oczywiście zdanie osób innych narodowości także należy wziąć pod uwagę. Nawet jeśli początkowo niewielu brytyjskich przedsiębiorców odwiedzi polską placówkę, to z pewnością w przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie.

Polscy przedsiębiorcy oczekują, że biuro księgowe przeprowadzi ich przez procedury związane z rejestracją firmy. Część osób oczekuje również pomocy podczas otwierania rachunku bankowego czy składania wniosku kredytowego. Natomiast ci, którym już udało się rozwinąć działalność, chcą powierzyć swoje finanse specjalistom w tej dziedzinie. Osobom, które będą skrupulatnie analizować kondycję finansową przedsiębiorstwa, sporządzać stosowne zestawienia i przesyłać poprawnie wypełnione dokumenty do właściwych instytucji.

Dla przedsiębiorców ważna jest terminowość i rzetelność. Polski księgowy (zobacz accountancy4you księgowość) musi sprawnie i skrupulatnie załatwiać sprawy administracyjne związane z prowadzeniem firmy. W swoich działaniach musi być po prostu skuteczny – przedsiębiorcy chętnie podejmują współpracę z biurami księgowymi, które oferują kompleksowe usługi i słyną z profesjonalizmu.

Czym zajmuje się polski księgowy w Wielkiej Brytanii

Polscy księgowi to specjaliści z dziedziny rachunkowości, dlatego znajdują zatrudnienie przede wszystkim w biurach rachunkowych, a tym samym prowadzą ewidencję i dokumentację księgową przedsiębiorstwa, zarówno na potrzeby rozliczeń podatkowych, jak i rozliczeń z pracownikami i kontrahentami. Tego typu placówki słusznie nazywane są też biurami doradztwa księgowego, finansowego czy biznesowego. Biuro rachunkowe o tak szerokiej specjalizacji sporządza biznesplany, wyceny, budżety, prognozy i analizy. Ponadto kompletuje dokumentację na potrzeby kredytu bankowego, hipoteki albo ubezpieczenia. Dla przedsiębiorców bardzo ważne jest to, że wskazuje na sposoby maksymalizacji zysków. Ma również swój udział w zarządzaniu bieżącą działalnością firmy. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie