Sprawdź, jaki jest potencjał wirtualnej waluty bitcoin!

Remigisz Szulc
03.10.2017

Kryptowaluty mogły niegdyś uchodzić za dość egzotyczną formę inwestycji, jednak dynamiczny wzrost ich wartości sprawił, że inwestorzy z całego świata zwrócili swoją uwagę na możliwości płynące z zakupu i wykorzystania nowych technologii. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się bitcoin, chociaż nie jest to jedyna dostępna kryptowaluta. Co sprawia, że elektroniczne systemy księgowe skrywają w sobie tak ogromny potencjał?

Bitcoin – krótka historia o kryptowalucie, która zmieniła współczesny rynek inwestycyjny

W 2009 roku doszło do przełomowego wydarzenia na rynku finansowym. Wówczas zaprezentowano projekt określony jako bitcoin. Jest to elektroniczna waluta stworzona na podstawie zdecentralizowanej bazy danych. Algorytm wykorzystany przy generowaniu bitcoina sprawia, że każdy użytkownik otrzymuje dostęp do własnego wirtualnego portfela, który umożliwia przechowywanie kryptowaluty. Bitcoin stawał się coraz popularniejszy, a co za tym idzie – jego wartość zaczęła dynamicznie rosnąć. Sceptycy byli przekonani, że nowa kryptowaluta to kolejna piramida finansowa, a inwestowanie w bitcoina jest stratą pieniędzy. Jednak rzeczywistość zaskoczyła zarówno przeciwników kryptowaluty, jak i jej zwolenników. Na początku 2017 roku okazało się, iż bitcoin ponownie przebił granicę 1000 dolarów, a to był dopiero początek. Mocne wahania ceny zastąpił stabilny i dynamiczny wzrost. Obecnie za jednego bitcoina należy zapłacić ponad 4000 dolarów!

Czy sukces odniesiony przez bitcoina to zwiastun nadchodzących zmian?

Wielu inwestorom udało się zarobić na zakupie bitcoinów, dzięki czemu kryptowaluty zaczęły być postrzegane jako ciekawa alternatywa inwestycyjna. Wpływ na taką sytuację ma bez wątpienia fakt, iż elektroniczne waluty doczekały się również odpowiednich regulacji prawnych. Na taki krok zdecydował się na przykład rząd Japonii, który wydał regulację uznającą bitcoina za oficjalną walutę. Podobne zmiany mogą nastąpić w innych krajach, dzięki czemu obecny potencjał tkwiący w kryptowalutach jest wysoki jak nigdy przedtem.

Inwestowanie w kryptowaluty – zalety oraz ryzyko

Niezależnie od potencjału, jaki z pewnością niesie ze sobą bitcoin, trzeba mieć na uwadze to, iż wartość kryptowalut podlega sporym wahaniom. Inwestorzy znaleźli jednak na to rozwiązanie: niwelują ryzyko, przeznaczając posiadany kapitał na zakup kilku różnych walut, co ogranicza potencjalną stratę w przypadku nagłego spadku wartości jednej z nich. Primecoin, Ethereum, Litecoin, Ripple; wszystkie wymienione kryptowaluty odnotowały znaczny wzrost wartości, a ich rozwój przebiega wyjątkowo szybko. Oczywiście pozycja bitcoina pozostanie niezagrożona zapewne jeszcze przez długi czas, jednak warto uważnie śledzić nowe informacje dotyczące kryptowalut.

W jakim miejscu warto kupować kryptowaluty?

Bitelon.pl to nowoczesny portal umożliwiający wymianę walut tradycyjnych oraz cyfrowych. Każdy użytkownik giełdy może tutaj bezpiecznie przechowywać oraz wymieniać posiadane środki, gdyż na stronie wprowadzono algorytmy zabezpieczające, a każda osoba zakładająca konto musi przejść weryfikację tożsamości. Bitelon zasługuje na polecenie wszystkim internautom, którzy chcą zarabiać na wymianie walut.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.