Bardzo nietypowe ubezpieczenia, które naprawdę są w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych

Andrzej Winnicki
07.01.2020

Dość często słyszymy o tym, że sportowcy ubezpieczają na astronomiczne kwoty na przykład swoje nogi, a piosenkarze – głos. To jednak nic w porównaniu z ofertami ubezpieczeń, które opisujemy w naszym artykule. Po jego przeczytaniu dojdziesz do wniosku, że ubezpieczyć można się dziś od właściwie wszelkich, nawet najbardziej absurdalnych zagrożeń. Miłej lektury!

Ubezpieczenie od niedoszłego ślubu

W Stanach Zjednoczonych takie ubezpieczenie nie jest niczym dziwnym, choć z naszej perspektywy może to wyglądać zupełnie inaczej. Otóż firmy ubezpieczeniowe w USA oferują możliwość wykupienia ochrony finansowej na wypadek, gdyby w ostatniej chwili nie doszło do zapowiedzianego ślubu. Czyli: jeśli na przykład panna młoda nie stawi przed ołtarzem lub po prostu narzeczeni zerwą zaręczyny, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Oczywiście polisa jest obwarowana licznymi wyjątkami, ale i tak prezentuje się bardzo oryginalnie.

Ubezpieczenie od porwania przez kosmitów

I znów zaglądamy na amerykański rynek ubezpieczeń, który obfituje w takie kwiatki. Akurat to ubezpieczenie nie może dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę, że całkiem spora grupa Amerykanów deklaruje wiarę w UFO i obawia się ataku kosmitów. Część towarzystw ubezpieczeniowych postanowiła to wykorzystać, włączając odpowiednią polisę do swoich ofert.

Ubezpieczenie od ciąży podopiecznej

Tutaj ciekawostka: takie polisy są oferowane w Polsce. Oczywiście mówimy tutaj o tylko jednej z wielu ryzykownych sytuacji, od jakich chroni ubezpieczenie wychowawcy kolonijnego. Jego posiadanie jest wymagane przepisami. Jeśli więc w czasie wyjazdu na kolonie jedna z uczestniczek zajdzie w ciążę, wychowawca nie będzie za to odpowiadać własnym majątkiem. Odszkodowanie rodzicom wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie od szaleństwa

Taką polisę wykupiły władze jednego z hoteli w Lowestoft w Anglii. Dlaczego? Ponieważ w okolicy rzekomo straszy. Właściciele obiektu postanowili się więc zabezpieczyć na wypadek ewentualnych roszczeń ze strony gości, którzy podczas pobytu stracili zmysły ze strachu. To się nazywa biznesowa przezorność, prawda?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.