Co warto zrobić zaraz po zakupie ubezpieczenia turystycznego?

Marek Szydełko
10.07.2023

Ubezpieczenie turystyczne to coraz chętniej wybierany produkt asekuracyjny. Wielu Polaków, zwłaszcza podróżujących za granicę, zdaje sobie sprawę z tego, że karta EKUZ gwarantuje dostęp jedynie do podstawowej opieki medycznej w nagłych wypadkach. Stąd rosnące zainteresowanie dodatkowymi polisami, których ceny zaczynają się już od kilku złotych dziennie.

Jeśli decydujesz się na zakup ubezpieczenia turystycznego, to sprawdź, co należy zrobić zaraz po zawarciu umowy z towarzystwem.

Wpisz do telefonu numer alarmowy

To pierwsza rzecz, jaką należy zrobić, ponieważ w stresowej sytuacji nie warto tracić czasu na nerwowe szukanie numeru na infolinię alarmową ubezpieczyciela. Od razu wpisz sobie ten numer do książki w telefonie i odpowiednio nazwij kontakt – na przykład Ubezpieczenie Wakacje 2023.

Zapamiętaj najważniejsze zapisy w OWU

OWU warto przeczytać jeszcze przed wykupieniem polisy, natomiast jest to na tyle obszerny dokument, że trudno byłoby wszystko spamiętać. Na pewno jednak należy orientować się w tym, co gwarantuje dane ubezpieczenie, jakie warunki muszą zostać spełnione do wypłaty odszkodowania, a także jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela (na przykład bycie pod wpływem alkoholu, zamach terrorystyczny, działania wojenne etc.).

Wydrukuj kartę informacyjną ubezpieczenia lub zrób jej zdjęcie 

Karta informacyjna zawiera najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia, jego zakresu oraz niezbędne numery telefonów i adresy e-mail/www. Warto wydrukować sobie taką kartę i mieć ją w portfelu czy w schowku w samochodzie, jeśli to nim wybieracie się na rodzinne wakacje. Wygodną opcją będzie również zrobienie zdjęcia karty informacyjnej i przechowanie go w pamięci telefonu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.