Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC samochodu przez Internet?

Remigisz Szulc
06.04.2018

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że za pośrednictwem Internetu możemy załatwić prawie wszystko, także kupić ubezpieczenie. Mimo to wciąż wielu kierowców pozostaje tradycjonalistami i woli skorzystać z usług miejscowego brokera, ewentualnie dokonać zakupu przez telefon. Jeśli należysz do tej grupy, to przy następnej okazji spróbuj się przełamać. W tym poradniku udowodnimy Ci, że warto kupić ubezpieczenie OC samochodu właśnie przez Internet.

Możliwość szybkiego porównania ofert

Taką opcję daje nam tylko Internet. Bez podnoszenia się z kanapy możesz sprawdzić, który ubezpieczyciel zaoferuje Ci najniższą cenę. Różnice potrafią być ogromne! Większość brokerów nie ma dostępu do ofert wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych, dlatego ich klienci mają ograniczony wybór. W Internecie takie granice nie istnieją.

Bardzo popularne i wygodne w obsłudze są przede wszystkim tzw. porównywarki ubezpieczeń. Po podaniu danych pojazdu i kierowcy w ciągu kilkunastu sekund otrzymasz zbiór ofert i wybierzesz tę najtańszą – w przypadku OC liczy się bowiem tylko cena.

Zakup w dowolnym dniu i o każdej porze

Przypomniałeś sobie, że kończy Ci się OC, a jest piątkowy wieczór? Nie panikuj. Bez problemu kupisz nową polisę przez Internet. Wielu ubezpieczycieli oferuje sprzedaż swoich produktów przez całą dobę. Proces odbywa się bowiem automatycznie – po wypełnieniu danych i opłaceniu składki, polisa jest wysyłana na e-mail. Dzięki temu możesz wykupić ubezpieczenie wtedy, gdy masz na to czas (np. w weekend), a nie w godzinach pracy brokera.

To się opłaca

Zakup polisy OC przez Internet praktycznie zawsze jest o wiele tańszy niż u brokera. Wielu ubezpieczycieli daje kierowcom dodatkowe zniżki za to, że zdecydują się na procedurę elektroniczną. Powód jest prosty: to oznacza niższe koszty obsługi po stronie TU. Ponadto możesz dowolnie zmieniać parametry ubezpieczenia, by znaleźć polisę, która rzeczywiście jest najtańsza, np. odjąć niepotrzebne dodatki czy „pożonglować” deklarowanym rocznym przebiegiem.

Znacznie mniej zachodu

Wizyta u brokera oznacza konieczność poświęcenia sporej ilości czasu, spalenia paliwa, wypełnienia kilku dokumentów. Załatwienie sprawy przez Internet jest po prostu znacznie prostsze. Możesz to zrobić bez ruszania się z domu czy podczas przerwy w pracy. Warto sobie ułatwiać życie i zaoszczędzić czas na znacznie przyjemniejsze rzeczy, niż zakup ubezpieczenia OC.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.