Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Mateusz Nowak
19.05.2022

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne nie cieszą się w naszym kraju tak dużą popularnością, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych czy Zachodniej Europie. Jest to spowodowane tym, że mamy zagwarantowany bezpłatny (oczywiście teoretycznie) dostęp do publicznej służby zdrowia. Z drugiej jednak strony wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ta służba działa „tak sobie”, co stanowi dobry argument przemawiający za wykupieniem nawet podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnej firmie. Inne korzyści, jakie mogą z tego wyniknąć, omawiamy w naszym poradniku.

Oszczędność czasu

Dla wielu osób będzie to wystarczający powód, aby wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Polisa gwarantuje dużą oszczędność czasu, którego nie musimy już tracić w kolejkach do specjalistów czy wcześniej do lekarza rodzinnego, który łaskawie wystawi skierowanie do poradni.

Dostęp do wielu specjalistów

Oczywiście wszystko zależy tutaj od zakresu ubezpieczenia, jednak nawet te tańsze polisy mogą zapewnić dostęp do takich specjalistów, jak ortopeda, neurolog, neurochirurg, fizjoterapeuta, dermatolog etc.

Wizyty domowe

Ta zaleta przemówi do wyobraźni szczególnie rodzicom małych dzieci, które są notorycznie chore. Pójście z gorączkującą pociechą do lekarza zawsze jest problematyczne. Zdarza się również, że musimy skorzystać z konsultacji lekarskiej w weekend czy w nocy. W takich momentach prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest bezcenne, ponieważ może zagwarantować wizytę domową pediatry bez dodatkowych kosztów.

Lepszy standard leczenia

Przykładem może być tutaj prywatna wizyta u ortopedy, który mogąc poświęcić pacjentowi więcej czasu zaproponuje lepszą metodę leczenia np. poważnego skręcenia stawu skokowego z zerwaniem torebki stawowej. W państwowych szpitalach w 99% przypadków kończy się to unieruchomieniem kończyny przy pomocy opatrunku gipsowego. Prywatna opieka medyczna oferuje lepsze rozwiązania, w tym opatrunki elastyczne (ortezy) oraz przede wszystkim szybkie rozpoczęcie rehabilitacji stawu.

Przydatne usługi dodatkowe

W ramach prywatnego ubezpieczenia medycznego często można liczyć na szereg może mało istotnych, za to naprawdę przydatnych usług opłacanych przez ubezpieczyciela. Wymieńmy tutaj chociażby bezpłatne dostarczenie lekarstw do domu, transport do lekarza, zajęcia rehabilitacyjne czy konsultacje prawne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.