Dlaczego warto przedłużyć ubezpieczenie domu w obecnej firmie?

Krzysztof Jagielski
18.07.2022

Kończy Ci się ubezpieczenie domu, a obecne towarzystwo przysłało ofertę przedłużenia? Poważnie się nad nią zastanów. Praktyka pokazuje, że kontynuowanie ubezpieczenie nieruchomości w dotychczasowej firmie ma wiele zalet. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku, co powinno Ci ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

Zniżka za wierność

To zaskakujące, ale firmy ubezpieczeniowe dużo chętniej honorują zniżkami wiernych klientów posiadających ubezpieczenie nieruchomości niż tych, którzy planują przedłużyć polisę samochodową.

Niezależnie od powodu takiego stanu rzeczy, na pewno warto z tego skorzystać i po prostu zapłacić mniej przy przedłużeniu ubezpieczenia domu.

Dobre doświadczenia to wystarczająca rekomendacja

Jeśli miałeś już okazję korzystać z ochrony w ramach ubezpieczenia nieruchomości i nie było żadnych problemów, towarzystwo ubezpieczeniowe stanęło na wysokości zadania i sprawa została załatwiona po Twojej myśli, to po co kombinować?

Pamiętaj, że dobre ubezpieczenie to nie to, które jest najtańsze, ale to, które zadziała w krytycznym momencie.

Oszczędność czasu

Przedłużając ubezpieczenie w obecnym towarzystwie zaoszczędzisz dużo czasu na analizowaniu konkurencyjnych ofert. Nie chodzi tylko o porównanie cen, ale też zakresu ubezpieczenia oraz całego OWU, co jest bardzo czasochłonne, męczące i mało komu chce się to robić.

Przewidywalność

Kontynuując polisę wiesz, za co tak naprawdę płacisz. Masz już za sobą analizę warunków ubezpieczenia, znasz na pamięć wszystkie wyłączenia odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej, a to daje poczucie bezpieczeństwa. Nie musisz się zastanawiać, czy inna firma ubezpieczeniowa nie wprowadziła Cię w błąd, czy w umowie nie ma jakichś kruczków prawnych etc. Przewidywalność oznacza komfort psychiczny, a to jest rzeczywiście bezcenne w przypadku ubezpieczeń, zwłaszcza nieruchomości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.