Gdzie ubezpieczyć samochód

Remigisz Szulc
07.11.2019

Utrzymanie samochodu niewątpliwie wiąże się z koniecznością ponoszenia sporych kosztów. Nic więc dziwnego w tym, że poszukując ubezpieczenia wszyscy kierowcy skupiają się przede wszystkim na cenie. Chcemy ubezpieczyć auto tanio, ale pewnie i z gwarancją, że zakres ochrony zapewnia nam odpowiednie bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach możliwości zakupu polisy jest wiele i dlatego czasem trudno podjąć ostateczną decyzję. Gdzie i jak w takim razie najlepiej ubezpieczyć swoje auto? Artykuł powstał we współpracy z multiagencją ubezpieczeniową Ubezpieczamy24.com.

Kierowanie się ceną to nie wszystko

Uściślijmy jednak na początek pewną bardzo istotną kwestię. Poszukiwanie możliwie najtańszego ubezpieczenia ma faktycznie sens wtedy, gdy poszukuje się jedynie OC. Tutaj sprawa jest jasna. Zakres takiej polisy jest ustalany odgórnie przez przepisy prawa. Faktycznie więc nie ma znaczenia to, jakie konkretnie ubezpieczenie zostanie wybrane. Zakres ochrony zawsze będzie taki sam i, co za tym idzie, spokojnie można szukać tego najtańszego.

Sprawa komplikuje się jednak przy zakupie AC. Tutaj warunki są w 100% ustalane indywidualnie przez każdą firmę ubezpieczeniową. Oczywiście niekoniecznie polisa wyjątkowo tania może być zła, ale z drugiej strony bardzo drogie ubezpieczenie wcale nie musi być najlepsze. Warto o tym pamiętać i przed podpisaniem umowy dokładnie czytać zapisy wszystkich regulaminów.

Wiele opcji kupienia ubezpieczenia auta

Czas zająć się teraz tym, co najważniejsze – gdzie ubezpieczyć samochód, a w zasadzie jak można to zrobić? Możliwości jest obecnie wiele:

- polisa bezpośrednio od dealera (dotyczy osób decydując się na kupno nowego auta w salonie),
- osobista wizyta w siedzibie ubezpieczyciela,
- kontakt telefoniczny lub mailowy z agentem ubezpieczeniowym,
- skorzystanie z oferty ubezpieczeniowej własnego banku,
- skorzystanie z porównywarki OC i AC,
- kontakt z multiagencją

Możliwości jest wiele i sprawdzimy teraz, czym różnią się one od siebie.

Kupowanie polisy wprost u dealera faktycznie może być opłacalne, jeśli bierze się nowe auto. W salonach nierzadko spotkamy się z preferencyjnym warunkami, których nie da się uzyskać tak po prostu na wolnym rynku.

Wizyta w siedzibie firmy ubezpieczeniowej lub kontakt z jej agentem to w zasadzie najgorsza z tych wszystkich opcji. W tym wypadku nie mamy możliwości porównania wielu ofert z rynku. Nie ma więc pewności, że ubezpieczenie jest tanie, a do tego atrakcyjne w swoim zakresie.

Podobnie wygląda kupowanie polisy we własnym banku, choć tutaj można liczyć na rabaty. Banki nierzadko oferują zniżki na ubezpieczenia swoim obecnym klientom lub zachęcają takimi upustami nowe osoby do zakładania kont. Ponownie jednak nie dokonujemy żadnego porównania wielu ofert z rynku.

Wybór porównywarki OC i AC jest z pewnością rozwiązaniem o wiele lepszym. W tym przypadku mamy zestawienie przynajmniej kilku ofert z rynku. Można je porównać, sprawdzić zakres ochrony i wybrać opcję tanią oraz atrakcyjną jednocześnie. Porównywarki mają jednak swoje wady. Po pierwsze nadal widzimy w nich oferty jedynie od drobnej garstki firm ubezpieczeniowych. Po drugie wyliczenia nie zawsze są precyzyjne. Po wybraniu jednej z opcji i przejściu do szczegółów często okazuje się, że w konkretnym przypadku cena będzie jednak wyższa.

Dzięki multiagencji zyskasz zdecydowanie najwięcej!

Została nam już tylko multiagencja i naszym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie na zakup ubezpieczenia samochodu. Firmy tego typu aktywnie współpracują z wieloma ubezpieczycielami, a więc porównują mnóstwo ofert z rynku. Jednocześnie stała współpraca przekłada się na atrakcyjne warunki finansowe. Agenci pracujący w takich biurach mają dostęp do rabatów, których nie da się uzyskać na własną rękę.

Dodatkowo dobra agencja tego typu zapewnia swoje kompleksowe wsparcie przy zakupie. Doświadczony pracownik dobierze zakres ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb proponując opcję nie tylko tanią, ale także atrakcyjną. 

Chcesz bezpiecznie podróżować swoim samochodem i jednocześnie nie przepłacać za polisę? Sprawdź ofertę na ubezpieczenie samochodu multiagencji Ubezpieczamy24

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.