Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Piotr Kowalczyk
28.09.2016

Na polskich drogach wypadki zdarzają się codziennie, jednak w momencie, kiedy sami jesteśmy ofiarami zdarzenia, często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy ubiegać się o odszkodowanie, nie wiemy również ja podejść do sprawy.

Dlatego tez na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oraz kancelarii, które pomogą nam ubiegać się o odszkodowanie, załatwia za nas wszystkie formalności i pewnością zdołają wywalczyć dla nas kwotę, której sami nie zdołalibyśmy zdobyć. O odszkodowanie możemy starać się nawet w momencie, kiedy miał on miejsce już jakiś czas temu, oczywiście z czasem sprawa ulega przedawnianiu, ale mimo to okres ten jest dość długi, a wszystko zależy od tego, jaki był to wypadek. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy poczynić w momencie, kiedy stajemy się ofiarą wypadku to ustalenie danych sprawcy wypadku.

Zwróćmy jednak uwagę na to, aby odróżnić wypadek od kolizji, otóż wypadek to sytuacja, w której ktoś został ranny. Następnym krokiem, który musimy podjąć w momencie ubiegania się o odszkodowanie jest zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi, podobnie jak w innych przypadkach wniosek o wypłatę odszkodowania należy złożyć do ubezpieczyciela, u którego polisę OC wykupił sprawca wypadku. Jeżeli nie wiesz, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczony był sprawca bez problemu można sprawdzić to na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Procedura ubiegania się o odszkodowanie jest często bardzo mozolna, a zdarza się nawet, że trwa latami, szczególnie jeżeli ubiegamy się o sporą kwotę odszkodowania, a ta, która proponuje nam ubezpieczyciel nas nie satysfakcjonuje.

W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do kancelarii adwokackiej, an polskim ryku jest ich wiele np. kb-adwokaci.pl. Wówczas procedura z pewnością przebiegać będzie zdecydowanie sprawniej, a co najważniejsze, nasz adwokat będzie reprezentował nas w przedmiotowej sprawi, dzięki temu zaoszczędzimy swój czas i nerwy, a wysokość odszkodowania, jaką dla nas wywalczy z pewnością będzie satysfakcjonująca.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie