Nietypowe szkody, jakie można zgłosić z tytułu ubezpieczenia domu

Krzysztof Jagielski
22.09.2022

Ubezpieczenie domu to jeden z tych produktów, które można określić mianem obowiązkowych. Każdy, komu zależy na ochronie swojego dobytku, powinien wykupić odpowiednią polisę. Zwłaszcza, że może ona chronić nie tylko od szkód powstałych w wyniku np. włamania czy zalania domu. W naszym artykule omawiamy kilka nietypowych szkód, za które również można uzyskać odszkodowanie z tytułu posiadanego ubezpieczenia domu.

Zniszczona roślinność

Wiele osób nawet nie pomyśli o tym, że ubezpieczyciel może zwrócić im środki w związku z uszkodzeniem roślin ogrodowych. Gdy np. w wyniku nawałnicy zniszczone zostaną dorodne tuje czy kosztowne różaneczniki, to jak najbardziej warto zgłosić się do ubezpieczyciela po odszkodowanie z tego tytułu.

Uszkodzony domek narzędziowy

Domek narzędziowy jest stałym elementem wyposażenia ogrodu, dlatego – o ile jest o nim mowa w OWU – także podlega ochronie z tytułu ubezpieczenia nieruchomości. Jeśli dojdzie do uszkodzenia domku w wyniki wichury, nawałnicy czy aktu wandalizmu, to nie należy się wahać przed zgłoszeniem tego firmie ubezpieczeniowej.

Uszkodzone ogrodzenie

Do uszkodzenia ogrodzenia może dojść w wyniku włamania, aktu wandalizmu czy wypadku samochodowego. Na szczęście takie szkody również mogą zostać usunięte za pieniądze firmy ubezpieczeniowej, która wystawiła polisę ubezpieczenia domu. Dotyczy to zarówno przęseł, słupków, bramy i furtki, jak i napędu bramy wjazdowej.

Zniszczone elementy zewnętrzne

Tutaj można stworzyć długą listę przedmiotów objętych ubezpieczeniem. Na potrzeby tego artykułu umieśćmy na niej tylko:

  • markizy,
  • rolety zewnętrzne,
  • lampy ogrodowe,
  • daszki,
  • anteny,
  • numery domu,
  • zbiorniki na deszczówkę.

Gdy dojdzie do uszkodzenia tych elementów w wyniku gwałtownego zjawiska pogodowego, włamania, aktu wandalizmu czy nieszczęśliwego wypadku, to także zalecamy zgłosić szkodę w swojej firmie ubezpieczeniowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.