Ubezpieczenia w kredycie samochodowym

Andrzej Winnicki
01.12.2018

Kredyt to jeden z najpopularniejszych rozwiązań finansowych. Najczęściej sięgają po niego klienci indywidualni, którzy potrzebują wsparcia pieniężnego na zakup pojazdu. Decydując się na kredyt, klient dodatkowo otrzymuje możliwość skorzystania z ubezpieczeń.

Firmy motoryzacyjne posiadają zazwyczaj oferty, które najlepiej odzwierciedlają potrzeby konsumenta zainteresowanego samochodem danej marki. Przykładem jest koncern Dacia, który współpracując z bankiem RCI, oferuje usługi idealnie dopasowane do wymagań kredytobiorców. Prócz najpopularniejszych form finansowania, Renault proponuje swym klientom właśnie nieobowiązkowe pakiety ubezpieczeniowe - https://www.daciafinansowanie.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenia-w-kredycie.

Pierwszy to „RCI Bezpieczny Kredyt”, który został przygotowany na wypadek nieprzewidywalnych zdarzeń losowych, takich jak ciężka choroba bądź niebezpieczny wypadek. Dzięki skorzystaniu z niego możemy być pewni, że w przypadku powyższych zdarzeń nasza finansowa stabilność nie zostanie zachwiana, a my otrzymamy odpowiednie wsparcie. Plusem „Bezpiecznego Kredytu” jest jego uniwersalność – mogą z niego skorzystać zarówno osoby, jak i przedsiębiorstwa.

Ofertą typowo skierowaną do klientów indywidualnych jest ubezpieczenie „Utrata Pracy / Bezpieczne Rachunki”. Głównym jego celem jest wparcie na wypadek, gdybyśmy nieoczekiwanie stracili zatrudnienie. Ubezpieczenie to pomoże nam pokryć wartość rat, które nie zostały jeszcze przez nas spłacone. Maksymalny okres spłaty możę objąć nawet do 12 miesięcy, natomiast największa możliwa wartość raty to 3500 zł miesięcznie.

Ostatnią propozycją od RCI Dacia jest ubezpieczenie od straty finansowej, czyli GAP MTE 20%. W przypadku, gdy ubezpieczenie komunikacyjne pokrywa jedynie wartość rynkową samochodu, to dzięki ubezpieczeniu GAP MTE klient otrzyma dodatkowo 20% wartości rynkowej utraconej w wyniku wypadku i zniszczenia pojazdu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie