Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – kiedy i dlaczego warto je wykupić?

Maciej Piwowski
28.06.2023

Większość biur podróży na etapie składania rezerwacji wycieczki czy wczasów oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Biuro jest oczywiście tylko pośrednikiem, współpracując z określonym towarzystwem ubezpieczeniowym. Dowiedz się, kiedy i dlaczego warto wykupić takie ubezpieczenie.

W tych sytuacjach rozważ ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Ubezpieczenie ma oczywiście chronić przed finansowymi konsekwencjami zrezygnowania z wycieczki czy wczasów, a nawet biletów lotniczych. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które znajdują się w jednej z poniższych sytuacji:

  • Rodzice małych dzieci, które często chorują i nie sposób przewidzieć, czy nie zachorują tuż przed wakacjami;
  • Osoby starsze, które mają różne problemy ze zdrowiem;
  • Osoby przewlekle chore;
  • Osoby, które nie mają jeszcze „zaklepanego” urlopu w pracy;
  • Przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie przewidzieć, czy sprawy zawodowe nie zmuszą ich do zrezygnowania z wyjazdu;

Wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji nie jest natomiast konieczne w sytuacji, gdy decydujesz się na wycieczkę last minute, z wyjazdem np. w ciągu 48 godzin. Tutaj ryzyko, że Twój udział w imprezie jednak nie dojdzie do skutku, jest stosunkowo niskie.

Dlaczego warto się ubezpieczyć od kosztów rezygnacji?

Podstawowym argumentem jest zagwarantowanie sobie wysokiego komfortu psychicznego. Już sam fakt, że z jakiegoś powodu nie możemy pojechać na wyczekiwane wakacje jest dostatecznie dołujący, dlatego nie warto fundować sobie dodatkowych „atrakcji” z tytułu utraty niemałych pieniędzy.

Ubezpieczenie pozwoli odzyskać większość środków wpłaconych na konto biura podróży i dzięki temu zaplanować wakacje w innym terminie.

Dodajmy, że ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie jest drogim produktem asekuracyjnym – ceny zaczynają się od około 50 zł za osobę (przy tygodniowym pobycie).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.